MMA PLKSWXTB KSW 78: Oskar Szczepaniak wygrał trudną walkę z Litwinem. Zdecydował parter

XTB KSW 78: Oskar Szczepaniak wygrał trudną walkę z Litwinem. Zdecydował parter

Oskar Szczepaniak (4-1) pokonał Raimondasa Krilavičiusa (6-3-1, 1 N/C) jednogłośną decyzją podczas gali XTB KSW 78 w Szczecinie.

XTB KSW 78 Oskar Szczepaniak

Zawodnicy szybko weszli w wymiany. Krilavičius trafił kilkoma mocnymi ciosami. Udało mu się też przechwycić nogę Polaka i wykorzystać to do obalenia. Litwin dość długo kontrolował, ale po kilku minutach Szczepaniak zdołał wstać. Niestety Krilavičius znowu uczepił się jego nogi. Potem trzymał go tez przy siatce. Szczepaniak znakomicie przechytrzył przeciwnika i zajął miejsce za jego plecami. Zawodnik Berserkers Team próbował jeszcze duszenia. W końcowych sekundach Krilavičius odwrócił jeszcze pozycję i znalazł się na górze.

Szczepaniak w drugiej rundzie zaczął od dobrych kopnięć. Po paru przyruchach trafił też dobrym prostym. Pojedynek przeniósł się raz jeszcze do parteru. Reprezentant Berserkers Team po uwolnieniu głowy z gilotyny znalazł się w dobrej pozycji. Był nawet w dosiadzie, ale niestety dał się odwrócić rywalowi. Krilavičius próbował nawet taktarova, ale na szczęście bez powodzenia. Szczepaniak znowu znalazł się w dosiadzie. Litwin co prawda uciekł z tego, ale po chwili Polak znalazł się za jego plecami. Szczepaniak zapiał duszenie, ale chwilę potem sam wylądował na plecach.

Krilavičius trzecią rundę zaczął od mocnych ciosów a potem próbował zejść do parteru. Szczepaniak wybronił się jednak umiejętnie a po kilkudziesięciu sekundach po przestrzelonym ciosie rywala sam obalił. Zawodnik ze Szczecina zaszedł też za plecy i próbował zapinać duszenie. W końcu stracił jednak pozycję i sam wylądował na plecach. Krilavičius od czasu do czasu zadawał niezbyt mocne ciosy, ale przede wszystkim skupiał się na kontroli. Podjął też nieudaną próbę skrętówki. Przypłacił to utratą pozycji. Szczepaniak znalazł się w dosiadzie. Polak na zakończenie rundy wielokrotnie uderzył jeszcze przeciwnika barkiem. Już po zakończeniu pojedynku Litwin podszedł jeszcze do Polaka i doszło do małego incydentu z odepchnięciem.

30-27, 29-28, 29-28 – sędziowie jednogłośnie uznali, że to Szczepaniak był lepszy tego wieczoru

Zobacz także:

XTB KSW 78 – wyniki

Pierwsza gala KSW w 2023 roku odbędzie się w Szczecinie. Walka wieczoru to rewanżowe starcie Michała Materli i Kendalla Grove. W co-main evencie rękawice skrzyżują Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski. Ponadto w rozpisce znaleźli się m.in. Borys Mańkowski, Łukasz Sudolski czy Roman Szymański.

Zabrakło szczęścia… Haratyk dominował, ale w 5. rundzie został poddany z rąk Abdouraguimova!

Rafał Haratyk (16-5-1) był naprawdę bardzo bliski zdobycia pasa organizacji Ares FC. Polak dominował – wydawało się, że zaraz dojdzie do decyzji sędziów i na biodrach Rafała pojawi się pas. Podopieczny Damiana Herczyka ostatecznie pod koniec piątej odsłony musiał uznać wyższość – Abdoula Abdouraguimova (16-1).

Już dziś Krzysztof Głowacki stoczy bardzo ważny pojedynek! Transmisja w TVP Sport!

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) już dzisiaj stoczy bardzo ważny pojedynek w Manchesterze. Będzie to kolejny pojedynek byłego mistrza świata na terenie Wielkiej Brytanii. ”Główka” tuż przed walką wieczoru skrzyżuje rękawice z niepokonanym Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO). Transmisja pojedynku na żywo w TVP Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis