MMA PLNajnowszeKSWArkadiusz Wrzosek o treningach w ATT przed walką ze Szpilką: Ja i Robert Ruchała byliśmy jedynymi zawodnikami spoza Bellatora, PFL i UFC [WIDEO]

Arkadiusz Wrzosek o treningach w ATT przed walką ze Szpilką: Ja i Robert Ruchała byliśmy jedynymi zawodnikami spoza Bellatora, PFL i UFC [WIDEO]

Już 11 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie odbędzie się gala XTB KSW 94. W jednej z głównych walk Arkadiusz Wrzosek (4-0) zmierzy się z Arturem Szpilką (2-0).

Arkadiusz Wrzosek o treningach w ATT

Wrzosek to znakomity kickbokser. Były mistrz FEN w K-1, walczył też w GLORY, gdzie znokautował choćby słynnego Badra Hariego. Szpilka z kolei to czołowy polski bokser wagi ciężkiej w ostatnich latach, który miał okazję walczyć o pas WBC z Deontayem Wilderem.

W rozmowie z Jarosławem Świątkiem dla portalu myMMA.pl Wrzosek odpowiedział m.in na pytanie jak może potoczyć się ich walka. Czy zawodnicy skorzystają właśnie ze swoich atutów – tj. “Szpila” z boksu a on sam z płaszczyzny kickbokserskiej.

“Może tak być, (…) To jest jedno z rozwiązań tej walki – skorzystanie ze swoich atutów. Artur pewnie liczy, że mnie trafi boksersko albo myśli, że ja go mogę trafić kickboksersko. Równie dobrze to obaj możemy się na początku walki poślizgnąć, przewrócić i może się ona rozwiązać w parterze. Jestem dobrze przygotowany parterowo, zupełnie nie martwię się o tę płaszczyznę. Do tego na obozie w Tajlandii bardzo dużo poświęcałem temu uwagi. Bardzo fajny trener Rosjanin Wowa, czarny pas BJJ i naprawdę fajne treningi robiliśmy. Wcześniej też przygotowywaliśmy się z Sebastianem Wrzosem na miejscu, jeśli chodzi o ten parter. Ja się nie nastawiam jak ta walka może się zakończyć. Wychodzę, robię swoje i tyle. To jest MMA. To nie jest boks, to nie jest kickboxing. Jak Artur będzie chciał boksować to może mieć problem. Jak ja będę chciał prowadzić pojedynek kickbokserski to też będę mieć problem. Wychodzimy do MMA, tutaj się nie boksuje, tutaj się nie kickbokssuje, tutaj się bije bo to jest MMA. (…) W każdej płaszczyźnie będę gotowy, aby tę walkę rozwiązywać – albo się bronić albo atakować.”

Część przygotowań do walki Wrzosek spędził w Stanach Zjednoczonych. Trenował m.in. z Adamem Kownackim i Andrzejem Fonfarą w Chicago. Dzięki pomocy Joanny Jędrzejczyk miał też okazję trafić do American Top Team na Florydzie. W tym samym czasie trenował tam również Robert Ruchała, który na XTB KSW 94 stoczy rewanżowy pojedynek z Patrykiem Kaczmarczykiem o tymczasowy pas kategorii piórkowej.

“Bardziej byłem się tam pokazać. Bardzo dziękuję Asi jeszcze raz, że mnie tam wkręciła, bo to nie jest łatwo się tam dostać. Myślę, że z ulicy to na pewno bym się tam nie dostał. Nawet jakbym napisał do nich list to miałbym ciężko. Wydaje mi się, że ja i Robert Ruchała na tamten moment na tym treningu byliśmy jedynymi zawodnikami spoza Bellatora, PFL i UFC. Tam jest bardzo ciężko się wkleić. Jest bardzo duża selekcja. Ja dostałem oficjalne zaproszenie od trenerów na przyszłość, także mogę tam wpadać. Trafiłem też na bardzo fajne zajęcia – zapasy. Jak dostałem po takim treningu zaproszenie to chyba jest OK. Z bardzo fajnymi zawodnikami tam robiłem, szczególnie z Augosto Sakaiem – bardzo mocny zawodnik. Do tego też trenerzy bardzo dużo się też wokół mnie kręcili, podpowiadali. Niesamowita atmosfera, bardzo mi się to spodobało. Myślę, że w przyszłości będzie trzeba myśleć w kierunku, żeby tam jeździć.

W walce wieczoru majowej gali pasa kategorii półśredniej bronić będzie Adrian Bartosińskiego. Rywalem niepokonanego “Bartosa” będzie Andrzej Grzebyk, który raz musiał już uznać wyższość obecnego mistrza.

Pojedynek Wrzoska ze Szpilką jest bardzo medialny, ale “Wieżowiec” nie jest zdiwiony, że nie będzie on kończył gali. Jak potwierdził w wywiadzie woli nawet walczyć wcześniej.

“Nie jestem zdziwiony. Wydaje mi się, że sama postać “Bartosa” zasługuje na walkę wieczoru na jakiej gali by się nie bił bo jest to bardzo mocny zawodnik niepokonany w MMA. Nie mam ciśnienia na tę walkę wieczoru. Do walki wieczoru nazwisko Artura mogło by nas aspirować. Ogólnie jego nazwisko aspiruje zawsze do walki wieczoru, natomiast jest walka o pas, więc nie ma dwóch zdań. Ja nie mam ciśnienia na walki wieczoru. Zawsze mi się fajniej walczy jak nie mam walki wieczoru. Nawet szczerze mógłbym mieć jeszcze niżej tę walkę. Idealnie to było na Narodowym- 21:00, idealnie było w Czechach – 21:30-22. Teraz bardzo fajnie było z Vitasoviciem. Mieliśmy walkę wieczoru, a walczyliśmy ok. 22:30.

Cały wywiad dostępny jest poniżej:

Gala XTB KSW 94 odbędzie się już 11 maja. Wydarzenie będzie transmitowane na platformie Viaplay.

XTB KSW 94 – rozpiska:

Walka wieczoru | Main event

Walka o pas kategorii półśredniej | KSW Welterweight Championship Bout

77,1 kg/170 lb: Adrian Bartosiński #C (14-0, 11 KO, 1 Sub) vs. Andrzej Grzebyk #1 (21-6, 12 KO, 3 Sub)

Karta główna | Main card

120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek #9 (4-0, 2 KO, 1 Sub) vs. Artur Szpilka (2-0, 2 KO)

Walka o tymczasowy pas kategorii piórkowej | KSW Interim Featherweight Championship Bout

65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała #1 (9-1, 1 KO, 3 Sub) vs. Patryk Kaczmarczyk #2 (11-2, 3 KO, 2 Sub)

65,8 kg/145 lb: Ahmed Vila #7 (12-4-1 1 NC, 6 Sub) vs. Kacper Formela (17-4, 7 KO, 3 Sub)

83,9 kg/185 lb: Michał Michalski #7 (11-5, 6 KO, 1 Sub) vs. Bartosz Leśko #10 (13-4-2, 2 KO, 7 Sub)

120,2 kg/265 lb: Ricardo Prasel #4 (13-4, 4 KO, 9 Sub) vs. Štefan Vojčák #6 (7-1, 3 KO, 3 Sub)

65,8 kg/145 lb: Daniel Tărchilă #10 (7-2, 2 KO, 3 Sub) vs. Dawid Kareta (5-3, 1 KO, 2 Sub)

120,2 kg/265 lb: Filip Stawowy #8 (10-4, 8 KO, 1 Sub) vs. Ivan Vitasović #10 (12-6-1, 9 KO, 2 Sub)

56,7 kg/125 lb: Adrianna Kreft (5-1, 1 KO, 2 Sub) vs. Mafalda Carmona (5-2, 3 KO, 1 Sub)

120,2 kg/265 lb: Patryk Tołkaczewski (0-1) vs. Michał Turyński (0-0)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis