MMA PLKSWXTB KSW 78: Borys Dzikowski po szalonej pierwszej rundzie zdominował Niemca i pewnie zwyciężył

XTB KSW 78: Borys Dzikowski po szalonej pierwszej rundzie zdominował Niemca i pewnie zwyciężył

Borys Dzikowski (3-0) pokonał na punkty Andre Langena (1-1) w pojedynku otwierającym galę XTB KSW 78.

XTB KSW 78 Borys Dzikowski

Langen błyskawicznie ruszył na polskiego zawodnika i walka przeniosła się na siatkę. Tam jednak Dzikowski zdołał przewrócić rywala i znaleźć się za jego plecami. Zawodnicy dość szybko wrócili jednak na nogi. Mocne obszerne ciosy latały z obu stron. Oglądaliśmy też sporo siłowania w klinczu. Po jego rozerwaniu dobrze kilkoma ciosami trafił Langen. To jednak Dzikowski trafił lewym sierpowym i przeszedł do ofensywy. Potem natomiast “Angry” również mocno przymierzył. Pojedynek był niezwykle dynamiczny. Na pół minuty przed końcem rundy przeniósł się jeszcze do parteru, gdzie dominował zawodnik Punchera Wrocław.

Po wymianach ciosów i niskich kopnięć Dzikowski raz jeszcze obalił. Tam Polak pracował nad uzyskaniem jak najlepszej pozycji. Bił prawą ręką będąc za plecami oponenta. Dobrze kontrolował sytuację. Niemiec został położony na plecach i przyjmował kolejne ciosy. Na minutę przed końcem rundy wstał, aleszybko został ponownie sprowadzony na ziemię, tym razem pod siatką. Tam reprezentant Punchera Wrocław zaakcentował swoją przewagę młotkami i łokciami.

Dzikowski wywierał presję z ciosami, ale musiał uważać na kontry rywala. Polak w końcu dobrze wszedł w tempo i po około dwóch minutach obalił przeciwnika. Krótkimi ciosami męczył oponenta z Niemiec. W końcu zawodnik trenujący we Wrocławiu uzyskał dosiad., niestety nie na długo. Dalej jednak kontrolował rywala. Nie pozwolił mu wstać już do końca pojedynku.

O wyniku walki musieli decydować sędziowie, ale werdykt był dość oczywisty. Jednogłośnie na punkty zwyciężył Borys Dzikowski – 30-26, 30-27, 30-27.

Zobacz także:

XTB KSW 78 – wyniki

Pierwsza gala KSW w 2023 roku odbędzie się w Szczecinie. Walka wieczoru to rewanżowe starcie Michała Materli i Kendalla Grove. W co-main evencie rękawice skrzyżują Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski. Ponadto w rozpisce znaleźli się m.in. Borys Mańkowski, Łukasz Sudolski czy Roman Szymański.

Zabrakło szczęścia… Haratyk dominował, ale w 5. rundzie został poddany z rąk Abdouraguimova!

Rafał Haratyk (16-5-1) był naprawdę bardzo bliski zdobycia pasa organizacji Ares FC. Polak dominował – wydawało się, że zaraz dojdzie do decyzji sędziów i na biodrach Rafała pojawi się pas. Podopieczny Damiana Herczyka ostatecznie pod koniec piątej odsłony musiał uznać wyższość – Abdoula Abdouraguimova (16-1).

Już dziś Krzysztof Głowacki stoczy bardzo ważny pojedynek! Transmisja w TVP Sport!

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) już dzisiaj stoczy bardzo ważny pojedynek w Manchesterze. Będzie to kolejny pojedynek byłego mistrza świata na terenie Wielkiej Brytanii. ”Główka” tuż przed walką wieczoru skrzyżuje rękawice z niepokonanym Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO). Transmisja pojedynku na żywo w TVP Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis