MMA PLCiekawostkiSłynny piłkarz Didier Drogba o zawodnikach z Afryki w UFC: Urodziliśmy się mistrzami

Słynny piłkarz Didier Drogba o zawodnikach z Afryki w UFC: Urodziliśmy się mistrzami

Foto: UFC

Słynny piłkarz Didier Drogba wypowiedział się o zawodnikach z Afryki, którzy dotarli na sam szczyt w swoich dywizjach z UFC. Drogba to Iworyjczyk, który nie ukrywa dumy ze swojego pochodzenia. Teraz ma ku temu kolejny powód.

Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej najwyraźniej śledzi aktualne wydarzenia w największej organizacji MMA na świecie, a sukces Francisa Ngannou na UFC 260 został przyczynkiem, by ponownie pochwalić się swoim pochodzeniem.

Słynny piłkarz Didier Drogba o zawodnikach z Afryki w UFC: Urodziliśmy się mistrzami

Francis Ngannou w miniony weekend na gali UFC 260 znokautował w drugiej rundzie Stipe Miocica i został nowym mistrzem wagi ciężkiej. “Predator” to Kameruńczyk, który został trzecim aktualnym mistrzem największej organizacji MMA na świecie, który pochodzi z Afryki.

Wcześniej swoje tytuły mistrzowskie zdobyli Nigeryjczycy – Kamaru Usman w wadze półśredniej i Israel Adesanya w wadze średniej.

Didier Drogba sukces Francisa Ngannou skomentował takimi oto słowami:

“Jesteśmy Historią, urodziliśmy się mistrzami!”

Zobacz także:

Patryk Nowak nie żyje! Zawodnik FEN miał zaledwie 31 lat…

Nie żyje Patryk Nowak (5-3). Zawodnik, który występował m.in. w FEN i Babilon MMA miał 31 lat.

Jan Błachowicz komentuje błąd sędziego na FEN 33! Wrocławska organizacja zawiesza współpracę z arbitrem [WIDEO]

Jan Błachowicz komentuje głośny błąd sędziego Daniela Zaręby w walce Marcina Filipczaka z Rafałem Kijańczukiem na minionej gali FEN 33. Starcie to zakończyło się w pierwszej rundzie, ale przerwanie sędziego klatkowego pozostawiło wiele do życzenia i zwyczajnie było jego błędem.

Różal i Wrzosek wspierają THE WAR! Pierwsza konferencja już za niecałe 2 tygodnie

THE WAR to organizacja, o której już pisaliśmy. Podczas ich gal będziemy mieli możliwość obejrzeć walki na gołe pięści. Będzie to pierwsza taka gala w Polsce, ponieważ nie będą to typowe pojedynki 1 vs. 1. Walczyć będą 3-osobowe zespoły

Francis Ngannou mistrzem UFC! Tak świętowano sukces “Predatora” w rodzinnym Batie w Kamerunie [WIDEO]

Francis Ngannou minionej nocy został mistrzem wagi ciężkiej UFC! “Predator” to swoisty materiał na film, bowiem przeszedł on ciężką drogę od bezdomnego mężczyzny do najniebezpieczniejszego zawodnika mieszanych sztuk walki na świecie!