MMA PLBoksAndrzej Wasilewski o polskich organizacjach MMA: FAME, KSW czy FEN to firmy, które udają federacje

Andrzej Wasilewski o polskich organizacjach MMA: FAME, KSW czy FEN to firmy, które udają federacje

Promotor bokserski Andrzej Wasilewski najprawdopodobniej oglądał wczorajszą galę FAME MMA 10, na której doszło do skandalicznej deklaracji (później anulowanej) o złożeniu protestu przez organizatorów dotyczącego werdyktu sędziowskiego w walce Don Kasjo vs Norman Parke.

Właściciele FAME MMA – Boxdel oraz Wojciech Gola po ogłoszeniu wyniku walki wieczoru FAME MMA pojawili się w klatce o zapewnili, że złożą protest i będą dążyli do ponownego przeanalizowania walki Życińskiego z Parkiem.

Andrzej Wasilewski o polskich organizacjach MMA: FAME, KSW czy FEN to firmy, które udają federacje

Organizacja FAME MMA szybko zareagowała na słowa Boxdela i ogłosiła, że jako ciało prawne przyjmuje w pełni wynik walki wieczoru, o którym zadecydowali sędziowie:

“CO ZA WALKA!!! CO ZA EMOCJE!!! 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥
Cała hala jest podzielona… Jesteśmy tu na miejscu i nie wierzymy w to co widzimy, bo dookoła nas każdy kłóci się tylko o jedno: kto wygrał walkę 🤯 Decyzja została podjęta i decyzja sędziowska jest ostateczna! Po pięknym pojedynku, jednogłośnie na punkty wygrywa ‘Stormin’ Norman Parke 👏👏👏 Norman i @donkasjo pokazali, że boks to piękny sport. GRATULUJEMY GWIAZDOM MAIN-EVENTU FAME 10 🔥🔥🔥🔥🔥”

Do błędu dotyczącego deklaracji o proteście przyznał się także sam Boxdel, który przyjął na siebie ogromną falę krytyki:

“nic nie tlumaczy mojego zachowania z wczoraj, naprawde mi głupio, ze tak wyszlo, ale kazdy jest czlowiekiem.
Przepraszam Norman, ze nie dalem Ci nacieszyc sie z Twojego zwyciestwa, ale emocje wziely gore. Razem z Kasjo daliscie super walke i na pewno wszystko wlacznie z afera na koncu spolaryzowało publike i na dlugo wasza walka zostanie zapamietana.
przepraszam tez widzow, ale na pewno zrobimy dla Was na FAME 11 cos jeszcze bardziej niesamowitego.
norman i kasjo bardzo chcialbym byscie zrobili rewanz tylko tym razem w malych rekawicach 😀
w BIO jest link do filmu ktory przed chwila nagralismy z Normanem! Zapraszam!”

Jednak nie obyło się od krytycznego komentarza osób związanych z polskim boksem. Promotor pięściarski Andrzej Wasilewski na Twitterze także odniósł się do deklaracji FAME MMA o złożeniu protestu. Przy swoim wpisie uderzył też w dwie inne polskie organizacje mieszanych sztuk walki – KSW i FEN:

“Zloza protest sami do siebie na siebie? Pzeciez fame, ksw czy fen to sa firmy ktore udaja federacje a sa po prostu komercyjnymi firmami organizujacymi eventy. Ktos sie ludzi ze to federacje o jakimkolwiek znaczeniu miedzynarodowym?”

Zobacz także:

FAME MMA 10: Don Kasjo przegrywa decyzją sędziów z Normanem Parkiem! Będzie protest… właścicieli!

I przyszedł czas na walkę wieczoru gali FAME MMA 10! To starcie, na które czeka duża część środowiska mieszanych sztuk walki i boksu w Polsce. Na przeciwko siebie w walce bokserskiej stanęli Don Kasjo Król i były mistrz wagi lekkiej KSW i były zawodnik UFC Norman Parke.

Powrót Bonusa BGC do FAME MMA? Gola: Ostatnio sobie wszystko wyjaśniliśmy…

Piotr Witczak powróci do organizacji FAME MMA? Wojciech Gola w Kanale Sportowym zdradził, że ich relacje z ”Łazarskim Gladiatorem” się zdecydowanie poprawiły.

Wyższe bonusy po UFC 262. Nowy mistrz wagi lekkiej wśród nagrodzonych [WIDEO]

Za nami gala UFC 262 w Houston. Po jej zakończeniu tradycyjnie przyznano kilka dodatkowych bonusów pieniężnych.

Pierwsze słowa Arkadiusza Tańculi po zwycięstwie z Murańskim na FAME MMA 10!

Mamy pierwszą wypowiedź Arkadiusza Tańculi po walce. ”Aroy” był zaskoczony, że nie udało się zakończyć pojedynku przed czasem. Zawodnik z Wieliczki zapewnia, że po prostu się wystrzelał.