MMA PLNajnowszeCiekawostkiZawodnik MMA z Kazachstanu wzywał do zestrzeliwania helikopterów: Rozrzucają COVID-19!

Zawodnik MMA z Kazachstanu wzywał do zestrzeliwania helikopterów: Rozrzucają COVID-19!

Zawodnik MMA z Kazachstanu, Kuan Khamitov został osadzony w areszcie po tym, jak publicznie nawoływał to zestrzeliwania helikopterów. Jego zdaniem rozrzucały one zarazę w postaci koronawirusa SARS-CoV-2, który prowadzi do zachorowania na COVID-19.

Zawodnik MMA z Kazachstanu
Foto: Facebook

32-latek spędził w areszcie policyjnym w swoim rodzinnym mieście – Ałmaty trzy dni.

Zawodnik MMA z Kazachstanu wzywał do zestrzeliwania helikopterów

Khamitov opublikował na YouTube filmik, w którym wezwał społeczeństwo do atakowania tych, którzy – jego zdaniem – roznoszą na ludzi zarazę. Zasugerował, by rozstrzeliwać helikoptery, które rozrzucają na ludzi koronawirusa. Tam mówił w filmie:

“Jeszcze wczoraj ludzie zaczęli się dezynfekować, zaczęli się truć, dlatego wzywam naród, wzywam każdego, kto zobaczy na ulicy roznoszących koronawirusa, żeby ich pobili. Żeby bili ich kijami i rzucali w nich kamieniami. Chcę, by ci ludzie przestali zatruwać naród. Jeśli zobaczycie helikoptery, a masz broń w domu, to strzelaj do nich, one rozrzucają COVID-19 na nas! To jest wojna. Jeśli powstrzymamy ich, to potem uratujemy tysiące ludzi. Proszę, aby ktokolwiek, kto jest w stanie pomóc, to zrobił!”

32-letni Kazach po tym filmie i słowach w nim wypowiedzianych został aresztowany za wzniecanie społecznych niepokojów. Khamitovowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności za sianie propagandy.

Kuat Khamitov to weteran sportów walki. Występował w organizacji Fight Nights Global. 25 września miał wystąpić na gali FNG 98, gdzie miał skrzyżować rękawice z Olegiem Kosinovem. Rekord zawodowych walk 32-latka wynosi 18-7-1.

Zobacz także:

Tony Ferguson nie wystąpi na UFC 254, stanowcza deklaracja Dany White’a

Niestety, Tony Ferguson nie wystąpi na gali UFC 254. Na tej imprezie dojdzie do pojedynku o mistrzowski pas wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovowej a Justinem Gaethje.

Mateusz Gamrot w UFC! Debiut już w październiku!

Stało się to, na co czekali fani z całej Polski. Był podwójny mistrz KSW, Mateusz Gamrot (17-0) oficjalnie zasila szeregi największej organizacji MMA na świecie! Znamy już również rywala oraz galę na której wystąpi Polak. Podczas mającej się odbyć 15 października gali w Abu Zabi skrzyżuje rękawice z Magomedem Mustafajewem (15-3).

Patryk Kaczmarczyk gotowy na walkę o… trzy pasy! Chce mistrza Babilon MMA i FEN!

Patryk Kaczmarczyk był gościem wczorajszego programu Oktagon Live na Kanale Sportowym, gdzie wszedł w dyskusję o potencjalnej walce z mistrzem wagi piórkowej Babilon MMA i FEN – Danielem Rutkowskim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis