MMA PLFAME MMAZapowiedź FAME MMA 9. Kolejne gwiazdy zadebiutują. “Kizo”, Błoński, Wardęga i Malczyński w karcie walk

Zapowiedź FAME MMA 9. Kolejne gwiazdy zadebiutują. “Kizo”, Błoński, Wardęga i Malczyński w karcie walk

Foto: FAME MMA

FAME MMA od bardzo silnie obsadzonej gali rozpocznie rok 2021. W karcie walk są słynni raperzy, youtuberzy i celebryci. Nie zabraknie też długo wyczekiwanych debiutantów. W oktagonie zaprezentują się między innymi Patryk “Kizo” Woziński, Marcin Malczyński, Sylwester Wardęga i Kacper “Blonsky” Błoński.

FAME MMA 9 odbędzie się w sobotę, 6 marca, w łódzkim Hotelu Hilton. Podczas wydarzenia dojdzie do dziesięciu pojedynków – dziewięciu na zasadach mieszanych sztuk walki i jednego w formule boksu pokazowego. W dwóch starciach zmierzą się kobiety. Impreza transmitowana będzie w PPV.

Zapowiedź Fame MMA 9

“Popek” kontuzjowany. “Arab” w walce z “Kizem”

We wtorek, zaledwie kilka dni przed galą, organizacja potwierdziła fatalne informacje. Paweł “Popek” Mikołajuw wypadł z walki z Patrykiem “Kizem” Wozińskim.

“Król Albanii” doznał poważnej kontuzji. Przeszkodziło mu wieloodłamowe złamanie kości śródręcza, co skutkuje dłuższą przerwą w startach. W czwartek “Popek” przejdzie operację.

Od poniedziałku Fame MMA szukało nowego rywala dla “Kiza”. Organizacja dostała kilkanaście propozycji. Listę zawężono do kilku zawodników, a wybór pozostawiono gdańszczaninowi. Ten jako swojego przeciwnika wybrał innego rapera, Gabriela Al-Sulwiego. Do starcia ma dojść na zasadach boksu pokazowego.

“Arab” jest bardziej obyty w sportach walki. Od dłuższego czasu trenuje brazylijskie jiu jitsu. Podczas Fame MMA 8 w listopadzie ubiegłego roku dopiero zadebiutował w organizacji, ale nie po raz pierwszy wyszedł do klatki. Wcześniej związany był z Fight Exclusive Night, gdzie odprawiał innych muzyków – Bartłomieja “Ruby’ego” Brzezińskiego w MMA i Macieja “Wujka Samo Zło” Gnatowskiego w boksie pokazowym.

Raper z “Chillwagonu” ma niewielkie doświadczenie w sportach walki. W klatce zadebiutował na FAME MMA 4 w Częstochowie, gdzie przegrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Pokonał go Marcin “Mielonidas” Makowski.

Powalczą gwiazdy YouTube’a. Wardęga kontra Błoński

W FAME MMA zadebiutuje kolejny słynny polski youtuber, Sylwester Wardęga. Jego kanał na YouTubie osiągnął bardzo duży sukces – jest szóstym co do popularności polskim kanałem pod względem liczby subskrybentów. Aktualnie ma 3,65 mln subskrybentów.

Twórca swoją popularność zdobył nawet poza granicami Polski. W 2014 roku Wardęga zdobył nagrodę YouTube Rewind dzięki 118 milionom wyświetleń filmu z psem-pająkiem. Teraz youtuber nie zajmuje się jednak prankami, a materiałami “śledczymi”.

O potencjalny debiut Wardęga był pytany już przy pierwszych edycjach FAME MMA. Musiało jednak upłynąć trochę czasu, aby artysta doszedł do porozumienia z freakową organizacją.

Jego rywal, Kacper Błoński, również nie dostał od razu walki w Fame MMA. Gościł już podczas FAME MMA 5. W październiku 2019 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie informowano, że na szóstej edycji zmierzy się z Mateuszem Trąbką.

Ostatecznie do takiego pojedynku nie doszło. “Blonsky” w klatce zadebiutował na FAME MMA 8. Zmierzył się wtedy z gwiazdą mediów społecznościowych, Marcinem Dubielem. Autor hitu “Eluwina” wygrał przez jednogłośną decyzję.

Pas w stawce walki Malczyński vs “Kubańczyk”

Podczas FAME MMA 5 Marcin Malczyński w świetnym stylu zadebiutował w mieszanych sztukach walki. W pojedynek o pas wagi średniej pokonał przez decyzję Marka “AdBustera” Hoffmana.

Pojedynek był taki, na jaki się zapowiadał – bardzo sportowy. Po dwóch wyrównanych rundach ostatnia odsłona wyłoniła zwycięzcę. Przeważał wrocławianin. Sędziowie byli jednogłośni i wskazali na Marcina Malczyńskiego.

Teraz nadeszła pora na pierwszą obronę mistrzowskiego pasa Malczyńskiego. Jego rywalem będzie Jakub “Kubańczyk” Flas, który we freakowej organizacji zadebiutował podczas czwartej gali.

Raper i youtuber zmierzył się wtedy ze współwłaścicielem organizacji, Michałem Baronem. Pokonał “Boxdela” przed czasem. Na szóstym Fame MMA zmierzył się natomiast z Mateuszem Łapotem. Z “L-Pro” nie miał najmniejszych problemów i wygrał przed czasem.

Bukmacherzy sądzą, że na tronie kategorii półciężkiej może dojść do zmiany króla. Zdecydowanym faworytem jest “Kubańczyk”.

Panie wyjdą do klatki. Długo wyczekiwany debiut Kamili Wybrańczyk

FAME MMA coraz odważniej stawia na walki pań. Podczas najbliższej gali dojdzie do dwóch pojedynków kobiet. Wystąpią Kamila Smogulecka, Kamila Wybrańczyk, Karolina Brzuszczyńska i Anna Andrzejewska.

Najciekawiej zapowiada się starcie “Zusje” z debiutującą w organizacji partnerką Artura Szpilki, “Kamiszką”. O walce Wybrańczyk w MMA mówiło się już od dłuższego czasu. Narzeczona słynnego pięściarza przygotowania do pojedynku wzięła na poważnie i imponuje przede wszystkim swoimi umiejętnościami w brazylijskim jiu jitsu.

“Zusje” pokazała już w klatce, na co ją stać. Zaczęła od porażki z Martą Linkiewicz przez decyzję. Podczas FAME MMA 8 się zrehabilitowała i bez problemów pokonała Dagmarę Szewczyk.

W drugim starciu dojdzie do konfrontacji kulturystki z influencerką, youtuberką i trenerką personalną.

“Way of Blonde” dała się już poznać kibicom MMA podczas gali FFF 2. Przez jednogłośną decyzję pokonała wtedy aktualną dziennikarkę Polsatu Sport, Patrycję “Lady Squat” Zahorską.

Jej rywalka, “Anna IFBB Pro”, to siłaczka i kulturystka. Imponuje ona swoją budową, jednak nie może obecnie startować w sportach sylwetkowych. W 2018 roku została zawieszona przez Polską Agencję Antydopingową za stosowanie nielegalnych substancji. Dyskwalifikacja obowiązywać będzie do października 2022.

Nowe gwiazdy FAME MMA. Zadebiutują “Ponczek”, Zabielski i “Patrykos”

W ciekawej walce debiutantów zmierzą się Paweł “Ponczek” Sikora i Patryk “Patrykos” Domke. Będzie to konfrontacja członka ekipy “Warszawski Koks” z youtuberem i reporterem zajmującym się Fame MMA.

W oktagonie zadebiutuje też znany z YouTube’a i TikToka influencer, Filip Zabielski. Jego przeciwnikiem będzie Mariusz Słoński, czyli popularny “Hejter”. Youtuber walczył na dwóch poprzednich edycjach Fame MMA. Najpierw pokonał Tomasza Olejnika, a następnie przegrał z Patrykiem “Mortalciem” Baranem.

W Łodzi zadebiutują też Jakub “Kuba Post” Postaremczak i Mikołaj “Vandal” Rdzanek, którzy dotychczas dali się poznać w mediach społecznościowych. Faworytem starcia uznaje się “Vandala”.

Doświadczeni gracze na początek

Kontuzja “Popka” nie byłą jedyną przeszkodą przed galą FAME MMA 9. Urazu doznał Alieksandr “Sasza” Mużejko. Dużą odwagą wykazał się Patryk “Mortalcio” Baran, który wskoczył w jego miejsce i w sobotę zmierzy się z Krystianem “Krychą” Wilczakiem.

“Mortalcio” zasłynął na YouTubie. To właśnie tej platformie zawdzięcza swoją popularność. Na kanale zamieszcza głównie liczne filmiki z różnego typu challenge’ami, tworzył materiały skierowane przede wszystkim do młodszej widowni. W FAME MMA zadebiutował podczas ósmej edycji. Zaprezentował się świetnie, bo w trzeciej rundzie poddał Mariusza “Hejtera” Słońskiego.

Słynny “Krycha” nie bił się od FAME MMA 5, kiedy przegrał z Kamilem “Kastim” Stępińskim. Wcześniej pokonywał Huberta Korczaka i Bartłomieja Brzezińskiego.

W pojedynku otwierającym galę skonfrontują się Patryk “Ryba” Karaś i Oleg Riaszeńcew. Ukrainiec w swoim debiucie został znokautowany potężnym uderzeniem przez Kamila “Hassiego” Hassana, natomiast freestyle’owiec pokonał przez decyzję innego rapera, Filipa “Filipka” Marcinka.

Karta walk:

120,2 kg (boks): Gabriel “Arab” Al-Sulwi vs Patryk “Kizo” Woziński
77,1 kg: Sylwester Wardęga vs Kacper “Blonsky” Błoński

Pojedynek o pas wagi średniej
83,9 kg: Marcin Malczyński vs Jakub “Kubańczyk” Flas

61,2 kg: Kamila “Zusje” Smogulecka vs Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk
77,1 kg: Paweł “Ponczek” Sikora vs Patryk “Patrykos” Domke
77,1 kg: Filip Zabielski vs Mariusz “Hejter” Słoński
82 kg: Jakub “Kuba Post” Postaremczak vs Mikołaj “Vandal” Rdzanek
56 kg: Karolina “Way of Blonde” Brzuszczyńska vs Anna “Anna IFBB Pro” Andrzejewska
80 kg: Patryk “Mortalcio” Baran vs Krystian “Krycha” Wilczak
65,8 kg: Patryk “Ryba” Karaś vs Oleg Riaszeńcew

Należy wziąć pod uwagę, że Fame MMA planuje działać w roku 2021 znacznie intensywniej niż wcześniej. Organizacja zaplanowała swoją jubileuszową, dziesiątą, galę na 17 kwietnia. Wtedy zmierzą się między innymi Kasjusz “Don Kasjo” Życiński i Norman Parke. Poza tym wkrótce ruszy cykl “Hype powered by Fame”, którego celem będzie wypromowanie nowych gwiazd freak-fightów.

Zobacz także:

Gamrot skomentował zestawienie Don Kasjo vs Parke na FAME MMA 10! Będziecie zaskoczeni!

Jak zapewnia pytań o te zestawienie było naprawdę dużo. Tym samym Mateusz Gamrot (17-1) postanowił skomentować ogłoszoną już walkę pomiędzy Normanem Parke (28-7-1), a Kasjuszem Życińskim.

Krycha komentuje awanturę z Postem i wyjaśnia dlaczego nie może reprezentować Ankosu! Widzieliście?

Krystian Wilczak (2-1) już w sobotę wraca do klatki FAME MMA! Ostatecznie nie dojdzie do walki z Sashą Muzheiko z Teamu Don Kasjo. Nowym przeciwnikiem Krystiana będzie Patryk ”Motralcio” Baran.