MMA PLKSWWojsław Rysiewski o starciu Soldić vs. Khalidov: Fani domagają się tej walki

Wojsław Rysiewski o starciu Soldić vs. Khalidov: Fani domagają się tej walki

Dwa lata – już za chwilę dokładnie tyle czasu minie od ostatniej obrony pasa w kategorii półśredniej przez Roberto Soldicia (18-3). Chorwat ma obecnie na celu mistrzostwo wagi średniej. “Fani domagają się tej walki” – zaanonsował Wojsław Rysiewski dyrektor sportowy KSW o starciu Soldić vs. Khalidov.

Mistrz kategorii półśredniej – Roberto Soldić (18-3) nie bronił swojego tytułu od maja 2019 roku, kiedy na gali KSW 49 znokautował w pierwszej rundzie Krystiana Kaszubowskiego. Od tamtej pory – Chorwat stoczył dla polskiego giganta dwa pojedynki pokonując Michała Pietrzaka oraz Michała Materlę. Oba starcia odbyły się jednak powyżej 77kg. Imponujące zwycięstwo z Materlą ugruntowało Roberto pozycję pretendenta do walki o pas, który dzierży Mamed Khalidov (35-7-2). Kolejne wygrane walki zawodników kategorii półśredniej spowodowały, że sytuacja w tej wadze robi się bardzo ciekawa. Na czele kolejki do walki o pas stoją Michał Pietrzak (10-4) oraz Shamil Musaev (14-0) – obaj swoimi świetnymi występami w KSW zapracowali na swoją szansę. Czy jednak obecny mistrz garnie się do kolejnej obrony wagi półśredniej?

Po sylwetce aktualnego mistrza możemy wywnioskować, że na ten moment nie zamierza bronić swojego tytułu.

“Fani domagają się walki Soldić vs. Khalidov”

Jak poinformował w programie Oktagon Live dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski – Roberto Soldić następny pojedynek stoczy w wadze średniej.

Poczekajmy jeszcze do kolejnego pojedynku Roberto i wtedy podejmiemy jakieś decyzje. Problem polega na tym, że nie ma oczywistego kandydata do walki o złoto w wadze półśredniej. (…) Mamy bardzo dużo zawodników w tej dywizji, tylko brakuje zawodnika, który wybiłby się ponad innych.

Potrzebujemy czasu, ponieważ musimy zestawić pojedynki, które wyłonią kolejnego pretendenta – dodał Rysiewski.

Podczas programu dyrektor sportowy organizacji powiedział, że chciałby, aby kibice domagali się walki mistrza z jakimś zawodnikiem. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, KSW wówczas zorganizuje pojedynek.

Na ten moment fani domagają się innej walki z udziałem Roberto Soldicia. Trudno jest stawiać nam zarzut, ponieważ dążymy do walki, której chcą kibice – komentował.

Roberto Soldić zadebiutował w organizacji 23 grudnia 2017 roku na gali KSW 41. Po totalnej dominacji wygrał ten pojedynek przed czasem i zdetronizował obecnego mistrza – Borysa Mańkowskiego. W kolejnych pojedynkach okonywał m.in. Dricusa Du Plessisa oraz Krystiana Kaszubowskiego. Ostatnie starcie stoczył w walce wieczoru KSW 56, gdzie pokonał Michała Materlę w 1 rundzie przez TKO. Aktualnie posiada passę 5 zwycięstw z rzędu.

Zobacz także:

KSW: “Chcemy go ściągnąć” – dyrektor sportowy organizacji o powrocie Koike Erbsta

Od odejścia Klebera Koike Erbsta (27-5-1) z organizacji KSW minęły już ponad 2 lata, jednak kibice cały czas pragną ponownie zobaczyć Japończyka na polskiej ziemi. “Chcemy go ściągnąć” – powiedział dyrektor sportowy polskiego giganta w programie Oktagon Live.

Norman Parke nie wyklucza końca współpracy z KSW: Zostałem namówiony do walki z Gamrotem…

To koniec przygody Normana Parke (28-7-1) w największej organizacji w naszym kraju? ”Stormin” w mediach społecznościowych zdradził, że dalej czeka na obiecane pieniądze od jednego z właścicieli KSW – Martina Lewandowskiego.