MMA PLKSWKSW: “Chcemy go ściągnąć” – dyrektor sportowy organizacji o powrocie Koike Erbsta

KSW: “Chcemy go ściągnąć” – dyrektor sportowy organizacji o powrocie Koike Erbsta

Foto: Powrót Koike Erbsta do KSW

Od odejścia Klebera Koike Erbsta (27-5-1) z organizacji KSW minęły już ponad 2 lata, jednak kibice cały czas pragną ponownie zobaczyć Japończyka na polskiej ziemi. “Chcemy go ściągnąć” – powiedział dyrektor sportowy polskiego giganta w programie Oktagon Live.

Kleber Koike Erbst to wybitny zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu oraz były mistrz federacji KSW w wadze piórkowej. Koike Erbst pokonywał w KSW m.in. obecnego mistrza wagi lekkiej Marian Ziółkowskiego, Marcina Wrzoska czy Artura Sowińskiego. W swoim ostatnim pojedynku dla KSW musiał po 5-rundowej wojnie z obecnym zawodnikiem UFC – Mateuszem Gamrotem na gali KSW 46. Od kiedy Kleber odszedł z organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego nie milkną głosy o powrocie 31-latka. Zawodnik, który może się pochwalić serią 3 zwycięstw z rzędu (wszystkie przed czasem) również nie ukrywa zainteresowania powrotem do Polski, co jakiś czas zaczepiając promotorów w mediach społecznościowych.

“Chcemy go ściągnąć”dyrektor sportowy o powrocie Koike Erbsta

Wojsław Rysiewski – dyrektor sportowy federacji KSW, odniósł się w ostatnim programie Oktagon Live do sytuacji brazylijsko-japońskiego zawodnika.

Chcemy go ściągnąć to na pewno. Prowadzimy rozmowy, żeby to było wspólnie dogadane z jego obecnym promotorem. Myślę, że prędzej czy później Kleber pojawi się w KSW. Może odpuściliśmy ten temat za szybko, ponieważ faktycznie – zainteresowanie fanów jest duże. Jeśli tylko będzie wola oraz dogadamy się w sprawie finansów – myślę, że tak będzie – to Kleber powróci.

Zawodnik jest obecnie związany kontraktem z organizacją RIZIN – z którą w ostatnim czasie przedłużył swój kontrakt. W japońskiej organizacji stoczył dwa pojedynki – oba kończąc przez poddania.

Zobacz także:

Wraca normalność! UFC 264: Poirier vs McGregor 3 oficjalnie z udziałem publiczności!

Wraca normalność do sportu! Na razie w Stanach Zjednoczonych, ale to oznacza, że z czasem powróci i do Polski! Otóż, gala UFC 264: Poirier vs McGregor 3 odbędzie się z udziałem publiczności!

Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira na UFC 266

Wiadomo już kiedy Jan Błachowicz (28-8) po raz drugi będzie bronił pasa wagi półciężkiej. Polak wystąpi 4 września na gali UFC 266. Jego przeciwnikiem będzie zaś pretendent numer jeden w dywizji do 205 funtów – Glover Teixeira (32-7).

KSW: Organizacja szykuje hitową walkę? Juras kontra Pudzianowski to możliwe zestawienie!

Te starcie wzbudzi duże zainteresowanie, ale i pewne zaskoczenie. Jak donosi na twitterze MMAPudelek największa organizacja w naszym kraju szykuje zestawienie pomiędzy Łukaszem Jurkowskim (17-11), a Mariuszem Pudzianowskim (14-7). Do starcia miałoby dojść na początku czerwca.