MMA PLZapasyWalka o życie przegrana! Irański zapaśnik stracony!

Walka o życie przegrana! Irański zapaśnik stracony!

Niestety mamy przykrą wiadomość. Mehdi Ali Hosseini jest następnym zapaśnikiem z Iranu, który został stracony. Nie pomógł nawet apel mistrza olimpijskiego!

29-latek został skazany na karę śmierci na swoją rzekomą zbrodnię z 2015 roku. Mehdi został wtedy zatrzymany za zabójstwo z premedytacją – którego miał się dopuścić w zbiorowej bójce. Za te zachowanie czekała go największa kara! Wedle Fox News Mehdi przy nacisku miał przyznać się do winny, która wcale nie jest pewna i potwierdzona.

Irański zapaśnik stracony!

Nie pomogła rodzina, która nie zamierzała skorzystać z prawa łaski. W poniedziałek irańskie władze poinformowali o dokonanej egzekucji. Mehdi Ali Hosseini został powieszony więzieniu Dezful. Pojawia się wiele głosów, że Hosseni został wrobiony w morderstwo, ponieważ był zwolennikiem opozycji.

Był również apel Hamida Surijana, który próbował uratować życie rodaka. Irańczyk to mistrz olimpijski z Londynu.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło w drugiej połowie 2020 roku. Wtedy stracono Navida Afkariego, który miał dopuścić się rzekomego zabójstwa ochroniarza podczas jednego z protestów.  

Afkari wraz z braćmi brał udział w manifestacjach w mieście Sziraz. Navid został zatrzymany i torturowany. Po kilku tygodnia na oczach kamer Navid przyznał się do winny.

Zobacz także:

Cezary Pazura w MMA? Aktor zabrał głos!

Coraz częściej wspomina się o wielkich polskich gwiazdach kina w kontekście mieszanych sztuk walki. Co ciekawe o taki debiut został zapytany Cezary Pazura.

Mocny weekend w Artnoxie! Jak typujecie?

To będzie mocny weekend w Artnox Fight Sport. Szykują się emocje w MMA i boksie