MMA PLNajnowszeZapasyŚwietne wiadomości z Bukaresztu! Dwie Polki z medalem mistrzostw Europy!

Świetne wiadomości z Bukaresztu! Dwie Polki z medalem mistrzostw Europy!

Mamy świetne informacje z Rumunii, a dokładnie z Bukaresztu, gdzie odbywają się mistrzostwa Europy w zapasach. Dwie nasze reprezentantki wracają do ojczyzny z brązowym medalem.

zapasy
Foto: Artur Swakoń

Do stolicy Rumunii pojechała 8-osobowa reprezentacja Polski – Roksana Zasina, Patrycja Gil, Anna Łukasiak, Anhelina Łysak, Katarzyna Krawczyk, Wiktoria Chołuj, Daniela Tkachuk i Aleksandra Wólczyńska. 

Trener Dariusz Grzywiński może być zadowolony, bowiem wrócą do kraju z tarczą i niewykluczone, że medali będzie więcej! Jest to udany występ naszych reprezentantek przed  turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich Paryżu. 

Sukces Polek!

To są świetne wiadomości z Bukaresztu, gdzie mają miejsce mistrzostwa Europy. Dwie nasze reprezentantki wracają z medalem.

Do sukcesu doszło w czwartek. Roksana Zasina reprezentantka ZTA (Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego) walcząca w kategorii 55 kilogramów, gdzie pokonała Rózę Szenttamasi z Węgier.  

Patrycja Gil reprezentantka WLKS Siedlce walcząca w kategorii 59 kilogramów zaskoczyła jakże pozytywnie. 24-latka położyła na plecy utytułowaną zawodniczkę publiczności – Katerynę Żydaczewśką.

Warto zaznaczyć, że w najbliższą sobotę o medal zawalczą jeszcze dwie nasze reprezentantki – Wiktoria Chołuj oraz Anhelina Łysak.

𝐃𝐳𝐢𝐞𝐰𝐜𝐳𝐲𝐧𝐲 𝐥𝐮𝐛𝐢𝗮̨ 𝐛𝐫𝗮̨𝐳 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐑𝐨𝐤𝐬𝐚𝐧𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐲𝐜𝐣𝐚 𝐭𝐫𝐳𝐞𝐜𝐢𝐞 𝐰 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐢𝐞
𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨👏 𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨👏 𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨👏 Dwie Polki wywalczyły brązowe medale zapaśniczych mistrzostw Europy rozgrywanych w  Bukareszcie. Roksana Zasina (55kg) ZTA – Zgierskie Towarzystwo Atletyczne w małym finale pewnie (7:3) pokonała Węgierkę 🇭🇺 Roze Szenttamasi, a Patrycja Gil (59kg) WLKS Siedlce – Zapasy we wspaniałym stylu położyła na plecy brązową medalistkę ME (2021) Rumunkę 🇷🇴 Katerinę Zhydachevska. Naszym tygrysicom serdecznie dziękujemy i gratulujemy 👏👍wywalczenia 210 i 211 medalu w historii ME. Wielkie podziękowania🙏 należą się również trenerom klubowym, trenerom kadry oraz całemu sztabowi szkoleniowemu. ✅️Kibiców  zapasów zapraszamy na podsumowania dnia, które wkrótce się ukaże na naszym fanpage’u.

𝐃𝐳𝐢𝐞𝐰𝐜𝐳𝐲𝐧𝐲 𝐥𝐮𝐛𝐢𝗮̨ 𝐛𝐫𝗮̨𝐳 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐑𝐨𝐤𝐬𝐚𝐧𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐲𝐜𝐣𝐚 𝐭𝐫𝐳𝐞𝐜𝐢𝐞 𝐰 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐢𝐞𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨👏 𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨👏 𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨👏Dwie Polki wywalczyły brązowe…

Posted by Polski Związek Zapaśniczy on Thursday, February 15, 2024

𝐁𝐮𝐤𝐚𝐫𝐞𝐬𝐳𝐭 – 𝐌𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰𝐚 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲 𝐰 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐬𝐚𝐜𝐡 𝐤𝐨𝐛𝐢𝐞𝐭𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨 𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨 𝐁𝐫𝐚𝐰𝐨👏Za nami runda kwalifikacyjna drugiego dnia ME w…

Posted by Polski Związek Zapaśniczy on Thursday, February 15, 2024
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis