MMA PLJan BłachowiczTrener Błachowicza nie boi się walki na ciosy. “Na szczęście Janek też ma świetną stójkę”

Trener Błachowicza nie boi się walki na ciosy. “Na szczęście Janek też ma świetną stójkę”

Foto: facebook.com/Jan Błachowicz

Jan Błachowicz (26-8) stanie przed największą szansą w karierze. Polak zawalczy bowiem o pas wagi półciężkiej. Trener “Cieszyńskiego Księcia” – Robert Złotowski, wierzy w swojego podopiecznego, licząc również na jego umiejętności stójkowe.

Polski świat MMA dostał w końcu informację, na którą czekał miesiącami. Błachowicz otrzymał walkę o pas wagi półciężkiej. Rywalem nie będzie jednak Jon Jones (26-1, 1NC), tylko Dominick Reyes (12-1). “Bones” zwakował bowiem pas, przenosząc się do dywizji ciężkiej.

“Cieszyński Książę” osiągnął zatem to, co chciał, a mianowicie możliwość zdobycia tytułu mistrzowskiego. Wydawało się, że po znokautowaniu Coreya Andersona (13-5) temat ten jest formalnością, lecz późniejsze sprawy potoczyły się w bardzo różnych kierunkach.

Finalnie Błachowicz musi pokonać Reyesa, który w ostatniej walce postawił Jonesowi bardzo duży opór. Zdaniem wielu to właśnie “The Devastator” powinien wyjść ze starcia z “Bonesem” zwycięsko. Sędziowie byli natomiast innego zdania.

W rywalizacji Reyes – Błachowicz to Amerykanina stawia się jako faworyta. Trener Polaka – Robert Złotowski, podchodzi jednak do wszystkiego z dużym spokojem.

To jest walka o pas UFC, więc nie było opcji, żeby Janek walczył z jakimś ogórkiem. Jak może przebiegać walka z Amerykaninem? Ciężko to przewidzieć, trzeba być przygotowany na każdy scenariusz.

– stwierdził szkoleniowiec.

Złotowski nie boi się o postawę swojego zawodnika. Trener oczywiście widzi przewagę 37-latka w parterze, lecz ponadto nie ma obaw również przed pojedynkiem na ciosy.

Reyes to kickbokser, który świetnie kopie i ma groźne kombinacje ciosów, ale na szczęście Janek też ma świetną stójkę, więc nie boimy się żadnej z płaszczyzn. Ba, w parterze przewagę będzie miał Polak. I to zdecydowaną.

Zobacz także:

Co Jon Jones mówi o zestawieniu Błachowicz-Reyes?

Na pewno będziecie zaskoczeni.

Kto jeszcze zawalczy na UFC 253?

Podczas wrześniowej gali dojdzie do bardzo ważnego pojedynku w wadze średniej.

Wielki skandal! Co to było?

Podczas ostatniej gali boksu doszło do wielkiego skandalu. Sami zobaczcie.