MMA PLUFCIsrael Adesanya vs. Paulo Costa na UFC 253

Israel Adesanya vs. Paulo Costa na UFC 253

Foto: Kimura.se
Foto: Kimura.se

Już 19 września dojdzie do wyczekiwanego starcia dwóch niepokonanych zawodników o pas wagi średniej UFC. W oktagonie spotkają się bowiem Israel Adesanya (19-0) i Paulo Costa (13-0).

O planowanym pojedynku jako piewszy poinformował brazylijski portal Combate. Później potwierdziły to również źródła amerykańskie, w tym m.in. Ariel Helwani z ESPN.

Walkę potwierdził również sam pretendent, czyli Costa.

Do pojedynku mogło dojść już kilka miesięcy temu. Brazylijczyk doznał jednak poważnej kontuzji i UFC musiało szukać nowego pretendenta. Wybór padł wtedy na Yoela Romero, choć Kubańczyk miał wtedy już dwie porażki z rzędu.

Adesanya to były kickbokser z sukcesami występujący w organizacji GLORY. Przed dołączeniem do UFC zdobył choćby pas mistrzowski organizacji AFC. Dla samej UFC stoczył już osiem pojedynków. Po zwycięstwie nad legendarnym Andersonem Silvą otrzymał szansę walki o tymczasowy pas wagi średniej, w której pokonał Kelvina Gasteluma. Potem zunifikował pasy nokautując Roberta Whittakera. W marcu zaś po 5-rundowej i niezbyt ekscytującej walce pokonał wspomnianego wyżej Romero.

Costa to z kolei były mistrz Jungle Fight. Brazylijczyk ma na koncie już pięć zwycięstw w UFC. “The Eraser” pokonał przed czasem choćby byłego mistrza Johny’ego Hendricksa czy Uriaha Halla. Po raz ostatni Costa walczył w sierpniu ubiegłego roku, gdy pokonał na pełnym dystansie Yoela Romero.

Pierwotnie w kontekście wrześniowej numerowanej gali UFC mówiło się o pojedynku między Khabibem Nurmagomedemovem a Justinem Gaethje. W związku z sytuacją osobistą Dagestańczyka (śmierć ojca) do pojedynku tego dojdzie najprawdopodobniej później, dlatego też nową walką wieczoru powinno zostać starcie o pas wagi średniej.

Zobacz także:

UFC Fight Island 2 – wyniki

Podczas kolejnej gali na Fight Island w Abu Dhabi zostanie m.in wyłoniony nowy mistrz wagi muszej. Wyniki gali UFC on ESPN+ 30.