MMA PLKSWShamil Musaev o walce z Mateuszem Gamrotem: Dawajcie go!

Shamil Musaev o walce z Mateuszem Gamrotem: Dawajcie go!

Mateusz Gamrot (16-0) ma jeszcze jeden pojedynek w kontrakcie z KSW. Polak zamierza wypełnić umowę w tym roku, a następnie spróbować sił w amerykańskim gigancie. Wielu spekuluje kto miałby być przeciwnikiem w ostatniej walce. Sam ”Gamer” przyznał, że starcie z niepokonanym Shamilem Musaevem (14-0) byłoby sporym wyzwaniem.

29 latek zakwalifikował się na prestiżowy event jeśli chodzi o grappling. We wrześniu poprzedniego roku w Kalifornii mógł stanąć na macie z najlepszymi. Gamrot zakończył swoją przygodę na ADCC World Championships w pierwszym pojedynku. Nie było to udane losowanie dla naszego reprezentanta, który spotkał się na macie z Garry Tononem czyli jednym z głównych faworytów. Amerykanin po siedmiu minutach i sekundzie poddał Biało-Czerwonego.

Po udziale w turnieju Mateusz Gamrot doszedł do porozumienia z największą organizacją w naszym kraju. Do pierwszego pojedynku miało dojść w marcu na gali w Łodzi. Jego starcie z Edimilsonem Souzą (18-5) zostało odwołane jak i całe wydarzenie z powodu Covid-19. Gamrot wrócił do klatki podczas ostatniej gali KSW 53. Wstępnie była propozycja dla Shamila Musaeva oraz Mariana Ziółkowskiego. Ostatecznie wybrano i dograno zakończenie trylogii z Normanem Parke. Tym razem nie było dyskusji i Gamrot całkowicie zdominował ex zawodnika UFC. Lekarz w trzeciej rundzie nie dopuścił porozbijanego Normana Parke do kontynuowania walki.

Shamil Musaev o walce z Gamrotem: Biorę tą walkę nawet na następnej gali! 

Mateusz Gamrot (16-0) zapytany o potencjalną walkę z niepokonanym Shamilem Musaevem (14-0) zapewnił, że byłoby to ciekawe wyzwanie sportowe. Już w tym momencie mamy odpowiedź Rosjanina, który rozmawiał z portalem fightsport.pl. 

Dawajcie Go! Biorę tę walkę już na następnej gali.

Shamil Musaev ostatnią walkę stoczył w grudniu poprzedniego roku, gdy potrzebował zaledwie 1 minuty i 17 sekund. Efektownym bacfistem w Gliwicach zakończył pojedynek z Grzegorzem Szulakowskim. Zadebiutował w organizacji KSW w kwietniu, podczas gali KSW 48. Zmierzył się wówczas z  Hubertem Szymajdą. Niepokonany Musaev szybko przeniósł walkę do parteru, w którym czuje się jak ryba w wodzie. Tam dominował nad swoim rywalem zadając mu potężne ciosy z góry, po których sędzia zdecydował się przerwać walkę. Efektownym i mocnym występem Rosjanin ponownie pokazał jak niebezpiecznym jest zawodnikiem.

Musaev do zawodowego świata MMA. W roku 2013 po raz pierwszy wyszedł do zawodowego ringu. Szybko zanotował trzy wygrane i trafił pod skrzydła jednej z największych organizacji MMA w Rosji, M-1 Global. Walcząc dla tej marki dopisał do swojego rekordu dwa kolejne zwycięstwa i ruszył na podbój innych aren.

Zobacz także:

To była ciekawa walka! Chcielibyście zobaczyć rewanż, ale na zasadach MMA?

Do ich pierwszego starcia doszło na gali w Poznaniu. Była to walka w grapplingu

Kapitalne zachowanie naszej byłej mistrzyni! Jesteście dumni?

Joanna Jędrzejczyk wspiera dziewczynkę chorą na raka