MMA PLKSWRozgoryczony Michał Pietrzak po remisie z Musaevem na KSW 64: Werdykt mnie zaskoczył! [WIDEO]

Rozgoryczony Michał Pietrzak po remisie z Musaevem na KSW 64: Werdykt mnie zaskoczył! [WIDEO]

Bardzo ciekawie zapowiadająca się walka na szczycie dywizji półśredniej zakończyła się remisem. Niepocieszony z tego powodu może być Michał Pietrzak, który zwyciężył pierwszą rundę różnicą dwóch punktów. Niepokonany do tej pory Musaev nie oddał jednak zwycięstwa, wygrywając dwie kolejne rundy, co finalnie spowodowało remis.

Starcie Pietrzaka z Musaevem miało wyłonić kolejnego pretendenta do walki o pas z Roberto Soldiciem. „Pietrzuś” podchodził do tego pojedynku na fali 2 zwycięstw z rzędu w KSW, dlatego miał ogromną chęć przedłużenia tej passy. Pojedynek dobrze zaczął Poznaniak – w dodatku Musaev otrzymał punkt karny za przytrzymywanie się siatki. Michał mógł wtedy pomyśleć, że to jest jego okazja na zwycięstwo. Zdecydowane zwycięstwo w pierwszej rundzie nie dało jednak Michałowi gwarancji wygranej, ponieważ zostało jeszcze 10 minut walki, w których kontrolę klatki przejął Musaev. Pojedynek ostatecznie zakończył się większościowych remisem.


„Werdykt mnie zaskoczył”

W wywiadzie po walce, swoimi odczuciami podzielił się niepocieszony po ogłoszeniu remisu – Michał Pietrzak.

Werdykt mnie zaskoczył. Czułem się wygrany. To był ciężki bój. Naprawdę mocne starcie, w którym cały czas było tempo (…) Ta trzecia runda, gdzieś tam była dla niego. Kontrolował mnie, ale bez dużej pracy. Tak więc był z tyłu, ale odpoczywał. Obalił czyli zaznaczył tę rundę, ale ja momentalnie wstałem (…) Całą walkę kontrolowałem, robiłem presję. Czuję się wygrany – tak jak powiedziałem. Teraz są emocje, więc ciężko jednoznacznie cokolwiek powiedzieć.

Pietrzak odpowiedział również na pytanie o ewentualny protest dotyczący wyniku walki.

Mamy parę dni. Jutro zobaczymy tę walkę, ale myślę że będzie problemu, aby złożyć protest.

Na koniec 34-latek wypowiedział się na temat ewentualnego rewanżu z Musaevem.

Zobaczymy najpierw protest. Ja się nie zgadzam z wynikiem. Przeciwnik na pewno będzie chciał, tak więc nie zostawimy tego tak łatwo. Remis to zawsze taka mała ryska, dlatego ambicjonalnie

Cały materiał dostępny poniżej:

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 54: Marvin Vettori pokonał Paulo Costę, choć ten bił naprawdę mocno [WIDEO]

Marvin Vettori (18-4-1) pokonał Paulo Costę (13-2) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 54 w Las Vegas.

KSW 64: Nieprawdopodobne! Daniel Rutkowski znokautował Pejicia… high kickiem! [WIDEO]

Daniel Rutkowski (13-2, 1 N/C) znokautował Filipa Pejicia (15-6-2) wysokim kopnięcem na gali KSW 64 w Atlas Arenie w Łodzi.

Bellator 269: 45-letni Fedor znokautował Tima Johnsona w pierwszej rundzie! Nie było co zbierać!

Za nami walka wieczoru gali Bellator 269, która odbyła się w Moskwie. To na tej imprezie swoją kolejną walkę w MMA stoczył legendarny Fedor Emelianenko!