MMA PLUFCUFC on ESPN+ 54: Marvin Vettori pokonał Paulo Costę, choć ten bił naprawdę mocno [WIDEO]

UFC on ESPN+ 54: Marvin Vettori pokonał Paulo Costę, choć ten bił naprawdę mocno [WIDEO]

Marvin Vettori (18-4-1) pokonał Paulo Costę (13-2) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 54 w Las Vegas.

Costa od początku walki sporo kopał. Przy jednym z kopnięciu stracił równowagę. Vettori z czasem przejmował inicjatywę. Szedł do rzodu z mocnymi ciosami. Brazylijczyk trafiał jednak także potężnie. “The Eraser” przymierzył też pod lewy łokieć oponenta. Na serię ciosów Włocha Costa odpowiedział kolejnym middle kickiem. Brazylijczyk zdecydowanie upodobał sobie kopnięcia na tułów. Vettori trafiał znacznie częściej.

Woski zawodnik przeważał. Ciosy Costy choć rzadsze to były bardzo mocne. Brazylijczyk trafił high kickiem co przeciwnik zdecydowanie odczuł. Costa rozochocił się i wyglądał dobrze w tym fragmencie. Później jednak Vettori odwołał się do zapasów. Obalił rywala. Długo jednak nie kontrolował. Po powrocie do stójki Costa dopuścił się faulu trafiając przeciwnika palcem w oko. Sędzia zdecydował się na odjęcie mu punktu. Walkę wznowiono. Vettori po kilku dobrych ciosach przyjął wysokie kopnięcie Brazylijczyka. “The Italian Dream” starał się zamykać przeciwnika na siatce i zasypywać ciosami. W potężnych wymianach trafili obaj.

Vettori na początku rundy trzeciej wywierał presję. Włoch trafiał często prostymi. Wciąż jednak groźnie kontrował Costa. “The Eraser” ładnie wszedł w tempo i przewrócił rywala. Costa próbował nawet gilotyny co ostatecznie przypłacił tym, że znalazł się na plecach. Efektywnie bronił się jednak powstrzymując przeciwnika przed zadawaniem ciosów.

Sporo ciosów prostych w wykonaniu Vettoriego. Włoch zasypywał uderzeniami rywala pod siatką. Potem parę razy potężnie odpowiedział Costa. Brazylijczyk atakował zarówno na głowę jak i korpus. Kilka razy mocno trafił potem Vettori. Włoch chciał obalić, ale bez powodzenia. Costa raz jeszcze mocno kopnął pod łokciem rywala.

Ostatnia, piąta runda. Mocno rozpoczął ją Costa. Wysokie kopnięcie w wykonaniu Brazylijczyka. Dobrze kilkoma ciosami odgryzł się Vettori. Costa brutalnie bił zaś na korpus przeciwnika. Potem “The Eraser” trafił też mocno na głowę. Vettori ruszył po obalenie. Brazylijczyk wybronił się i ruszył do ataku w stójce. W samej końcówce Vettori docisnął zaś przeciwnika do siatki.

Walkę wieczoru gali w Las Vegas musieli rozstrzygnąć sędziowie punktowi. Wszyscy punktowali tak samo – 48-46 dla Vettoriego.

Zobacz także:

Bellator 269 – wyniki

Kolejną galę Bellator MMA organizuje w Moskwie. W walce wieczoru legendarny Fedor Emelianenko podejmie Tima Johnsona.

UFC on ESPN+ 54 – wyniki

UFC Apex gośći kolejną galę największej organizacji MMA na świecie. Tym razem w najważniejszym pojedynku rękawice skrzyżują Paulo Costa i Marvin Vettori.

To były potężne liście! Potworne kontuzje uczestników PunchDown 5! Widzieliście?

Dawid Kołodziejczyk i Peter Truchlik zaprezentowali się z dobrej strony w świetnie obsadzonym turnieju na liście. ”Jasiu” i ”Aligator” po dzisiejszych starciach udowodnili, że należy im się następna szansa.