MMA PLRobert BryczekRobert Bryczek zawalczy w UFC! Znamy datę i nazwisko rywala Polaka!

Robert Bryczek zawalczy w UFC! Znamy datę i nazwisko rywala Polaka!

No to chyba można już śmiało napisać, że Robert Bryczek zawalczy w UFC! Polak podpisał kontrakt z największą organizacją mieszanych sztuk walki na świecie, a my znamy datę i nazwisko jego pierwszego rywala, z którym zmierzy się na oczach Dany White’a.

Robert Bryczek zawalczy w UFC

Bryczek to utytułowany zawodnik wagi średniej. Obecnie znajduje się w serii pięciu zwycięstw z rzędu, które odnosił walcząc dla organizacji: FEN, MMA Attack oraz trzykrotnie dla czeskiego Oktagonu.

To właśnie na mistrza tej czeskiej organizacji, wielu kibiców typowało właśnie Polaka. Bryczek jednak wybrał większe perspektywy, jakie z pewnością dają walki dla organizacji UFC, wyznaczającej standardy w MMA na całym świecie.

Robert Bryczek zawalczy w UFC! Znamy datę i nazwisko rywala Polaka!

Póki co, wiadomość o walce Bryczka w UFC jest nieoficjalna, ale podają ją w mediach społecznościowych coraz poważniejsi insajderzy. Pierwszy o walce Polaka dla organizacji Dany White’a poinformował dziennikarz Polsatu Sport – Paweł Wyrobek, a teraz wiadomość o walce naszego rodaka potwierdził także Marcel Dorff.

Według ich informacji, Robert Bryczek wystąpi już 23 września w Las Vegas na gali z cyklu Fight Night. Jego przeciwnikiem będzie Jacob Malkoun.

28-letni “Mamba” z Australii miał zmierzyć się z Aliaskhabem Khizrievem, który wypadł z tej zaplanowanej walki. W jego miejsce wskoczył właśnie Robert Bryczek.

Australijczyk ma już doświadczenie w walkach w UFC. Stoczył on już w amerykańskiej organizacji pięć pojedynków notując rekord 3-2. Swoją ostatnią walkę stoczył w październiku zeszłego roku, kiedy to pokonał jednogłośną decyzją sędziów Nicka Maximova.

Jak myślicie, czy Robert Bryczek udanie zadebiutuje w oktagonie największej organizacji MMA na świecie i czy przewidujecie długą przygodę Polaka z amerykańskim gigantem w świecie sportów walki?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis