MMA PLUFCPaddy “The Baddy” Pimblett w UFC! To transfer na miarę Mateusza Gamrota!

Paddy “The Baddy” Pimblett w UFC! To transfer na miarę Mateusza Gamrota!

Foto: Twitter/ Paddy Pimblett

Paddy “The Baddy” Pimblett w UFC! 26-letni Brytyjczyk po latach starań wreszcie dołączył do największej organizacji MMA na świecie! To ma być transfer na miarę byłego podwójnego mistrza KSW Mateusza Gamrota!

Pimblett to były mistrz wagi piórkowej Cage Warriors, który swoje ostatnie walki toczy w dywizji lekkiej, czyli tej samej, w której oglądamy Mateusza Gamrota.

O angażu Pimbletta oficjalnie poinformowano na europejskim koncie UFC:

Paddy “The Baddy” Pimblett w UFC

Pimblett to niezwykle charyzmatyczna i rozpoznawalna marka na europejskim rynku mieszanych sztuk walki. Anglik do UFC przechodzi po efektownym zwycięstwie nad Davidem Martinezem na gali Cage Warriors 122, która odbyła się 20 marca. 26-latek wygrał tamtą walkę duszeniem zza pleców.

“The Baddy” w 2016 roku był mistrzem wagi piórkowej Cage Warriors, ale tytuł stracił na rzecz Nada Narimaniego rok później. Po tamtej porażce przeniósł się do kategorii lekkiej, gdzie walczył cztery razy, notując rekord 3-1. Do organizacji UFC Anglik przechodzi mając serię dwóch wiktorii z rzędu.

Pimblett ma być bardzo rozpoznawalnym nazwiskiem przez Europejczyków, takim jakim może pochwalić się Mateusz Gamrot, który 10 kwietnia stoczy swoją drugą walkę w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

Zobacz także:

I konferencja prasowa przed FAME MMA 10 na żywo od 18:00 [WIDEO]

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej konferencji prasowej przed galą FAME MMA 10.

Jan Błachowicz komentuje błąd sędziego na FEN 33! Wrocławska organizacja zawiesza współpracę z arbitrem [WIDEO]

Jan Błachowicz komentuje głośny błąd sędziego Daniela Zaręby w walce Marcina Filipczaka z Rafałem Kijańczukiem na minionej gali FEN 33. Starcie to zakończyło się w pierwszej rundzie, ale przerwanie sędziego klatkowego pozostawiło wiele do życzenia i zwyczajnie było jego błędem.

UFC 260: Francis Ngannou brutalnie znokautował Stipe Miocicia. Udany rewanż i pas wagi ciężkiej dla “Predatora”! [WIDEO]

Francis Ngannou (16-3) znokautował Stipe Miocicia (20-4) w drugiej rundzie w walce wieczoru gali UFC 260 w Las Vegas. Stawką pojedynku był pas wagi ciężkiej.

Francis Ngannou mistrzem UFC! Tak świętowano sukces “Predatora” w rodzinnym Batie w Kamerunie [WIDEO]

Francis Ngannou minionej nocy został mistrzem wagi ciężkiej UFC! “Predator” to swoisty materiał na film, bowiem przeszedł on ciężką drogę od bezdomnego mężczyzny do najniebezpieczniejszego zawodnika mieszanych sztuk walki na świecie!