MMA PLNajnowszeONE ChampionshipONE on Prime 5 – wyniki. Soldić trafiony w krocze, Malykhin zdemolował de Riddera [WIDEO]

ONE on Prime 5 – wyniki. Soldić trafiony w krocze, Malykhin zdemolował de Riddera [WIDEO]

Za nami gala ONE on Prime 5 w Manili. Zobaczyliśmy na niej pojedynki mistrzowskie i wyczekiwany debiut byłego podwójnego mistrza KSW, który jednak zakończył się dość niefortunnie.

ONE on Prime 5

Fenomenalnie w walce wieczoru zaprezentował się Anatoly Malykhin (12-0). Rosjanin posiada tymczasowy pas wagi ciężkiej, ale zdecydował się na zejście do kategorii półciężkiej, gdzie do te pory panował Reinier de Ridder (16-1). Malykhin od początku znakomicie pracował boksersko trafiając zarówno na głowę jak i twarz. Holender próbował ratować się zejściami do parteru, ale nie mógł dać rady mocno zbudowanemu rywalowi.”Sladkiy” w końcu potężnymi ciosami przełamał rywala. Ten padł na matę i na koniec przyjął jeszcze potężne “młotki”. Tym samym Malykhin ma w tej chwili dwa pasy.

Pas wagi lekkiej w formule submission grappling obronił 19-letni mistrz Kade Ruotolo. Pokonał on Matheusa Gabriela jednogłośną decyzję mierząc się z rywalem przez 10 minut.

Roberto Soldić (20-3, 1 N/C) nie zaliczy do udanych debiutu w nowej organizacji. Murad Ramazanov (11-0, 1 N/C) po około minucie sprowadził go do parteru. Chorwat podniósł się przy siatce, ale otrzymał uderzenie w krocze. Było ono na tyle mocne, że “Robocop” nie był w stanie kontynuować pojedynku. Walkę uznano więc za nieodbytą.

Cenne zwycięstwo odniósł Edson Marques (11-2). Po jednym z ciosów Brazylijczyka w drugiej rundzie Eduard Folayang (22-13) runął na matę twarzą do dołu. Filipińczyk próbował kontynuować pojedynek, ale do akcji wkroczył sędzia przerywając go.

Efektowne zwycięstwo przed czasem odniósł brat bliźniak mistrza Tye Ruotolo. Poddał on balachą byłego mistrza wagi piórkowej (w formule MMA) Marata Gafurova.

ONE on PRIME 5 – wyniki:

Karta główna :

225 lb: Anatoly Malykhin (12-0) pok. Reinier de Ridder (16-1) przez nokaut (ciosy), Runda 1, 4:35 – o pas wagi półciężkiej
170 lb: Kade Ruotolo pok. Matheus Gabriel przez jednogłośną decyzję – o pas wagi lekkiej w submission grappling
185 lb: Roberto Soldić (20-3, 1 N/C) vs. Murad Ramazanov (11-0, 1 N/C) – no-contest (przypadkowe uderzenie w krocze)
125 lb: Jackie Buntan pok. Amber Kitchen przez jednogłośną decyzję – walka na zasadach muay thai
170 lb: Lowen Tynanes (11-1) pok. Dae Sung Park (11-4) przez niejednogłośną decyzję

Karta wstępna:

170 lb: Edson Marques (11-2) pok. Eduard Folayang (22-13) przez TKO (ciosy), Runda 2, 2:53
179 lb: Tye Ruotolo pok. Marat Gafurov przez poddanie (balacha) – walka w submission grappling
265 lb: Oumar Kane (5-1) pok. Jasur Mirzamukhamedov (6-1) przez jednogłośną decyzję
115 lb: Denice Zamoanga (9-2) pok. Lin Heqin (15-5-1) przez niejednogłośną decyzję

Zobacz także:

Sędzia UFC Łukasz Bosacki krytykuje trenera Oknińskiego po PRIME 4: Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca! Co wy na to?

Na minionej gali PRIME 4: Królestwo doszło do pojedynku z udziałem Adama Oknińskiego. Zawodnik kategorii ciężkiej zmierzył się z byłym mistrzem KSW Arturem Sowińskim. W przerwie między rundami Adam Okniński został w nietypowy sposób zmotywowany przez trenera i swojego ojca – Mirosława Oknińskiego. O zachowaniu trenera wypowiedział się właśnie sędzia UFC Łukasz Bosacki.

Alex Pereira zaprosił do walki Chimaeva. Postawił jednak warunek, na co Czeczen powiedział: Jak tak, to nie

Nowy mistrz wagi średniej UFC Alex Pereira był gościem programu The MMA Hour, gdzie w rozmowie z Arielem Helwanim zdradził, że zaprosił do walki głośnego ostatnimi czasy Khamzata Chimaeva. Postawił jednak warunek, na który Czeczen nie przystał.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis