MMA PLUFCOFICJALNIE: Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira na UFC 266

OFICJALNIE: Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira na UFC 266

Organizacja UFC potwierdza oficjalnie to o czym mówi się już od kilku tygodni. Jan Błachowicz (28-8) w drugiej obronie pasa wagi półćiężkiej zmierzy się z Gloverem Teixeirą (32-7). Do pojedynku dojdzie 4 września podczas gali UFC 266.

Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira
Foto: UFC

Mistrz zmierzy się więc z aktualnym numerem jeden rankingu dywizji do 205 funtów.

Ogłoszenie w mediach społecznościowych skomentował też sam polski mistrz.

“Oficjalnie, moja kolejna obrona pasa. Czas pokazać dzieciakom, jak walczą mężczyźni 😉.”

🇺🇸 It's official! Time to show these kids how men fight 😉.🇵🇱 Oficjalnie, moja kolejna obrona pasa. Czas pokazać dzieciakom, jak walczą mężczyźni 😉.#LegendaryPolishPower #UFC266

Posted by Jan Blachowicz on Friday, May 7, 2021

Błachowicz zdobył tytuł we wrześniu ubiegłego roku pokonując Dominicka Reyesa. W pierwszej obronie “Cieszyński Książę” pokonał mistrza kategorii średniej Israela Adesanyę.

Teixeira miał okazję walczyć o pas mistrzowski już w 2014 roku. Wtedy Brazylijczyk uległ jednak Jonowi Jonesowi. W międzyczasie zdarzyło mu sie kilka porażęk. Ostatnio jednak zawodnik spisuje się znakomicie. 41-letni obecnie Teixeira może popisać się serią pięciu zwycięstw. Po raz ostatni Brazylijczyk walczył w listopadzie ubiegłego roku kiedy to wygrał przed czasem z Thiago Santosem.

Kolejnymi kandydatami w kolejce do walki o pas kategorii półciężkiej są Alexandar Rakić i walczący niedawno Jiri Prochazka.

Zobacz także:

Tomasz Romanowski: Wygrywać przed czasem i oczywiście pas KSW!

Tomasz Romanowski (13-7) celuje wysoko! Nie ma co się dziwić jeśli wygrałby najbliższy pojedynek, który już na papierze zapowiada się dużym wyzwaniem. Zwycięzca ”Tylko Jeden” drugi pojedynek w KSW stoczy już piątego czerwca.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis