MMA PLKSWNowy zawodnik w KSW. W przeszłości wygrywał z Ziółkowskim i Raciciem

Nowy zawodnik w KSW. W przeszłości wygrywał z Ziółkowskim i Raciciem

Foto: KSW

Duże wzmocnienie dla Federacji KSW. Największa polska organizacja MMA ogłosiła zakontraktowanie nowego zawodnika. Jest nim reprezentant Niemiec Max Coga (22-6-1).

“Mad Max” to kolejny zawodnik z Niemiec jakiego zobaczymy w okrągłej klatce KSW. Kilka tygodni temu podpisano bowiem kontrakt z Christianem Eckerlinem

Max Coga występuje przede wszystkim w kategorii piórkowej. Co ciekawe jednak w 2011 rok swój zawodowy debiut właśnie z “Mad Maxem” przegrał Marian Ziółkowski. Niemiec ma też na koncie zwycięstwo z obecnym mistrzem wagi koguciej KSW Antunem Raciciem.

KSW nie będzie dla Cogi pierwszą poważną organizacją w jego karierze. Występował on bowiem choćby w M-1 Global czy PFL. W 2018 roku wziął udział w turnieju wagi piórkowej amerykańskiej organizacji. Udało mu się awansować do fazy play-off, gdzie jednak musiał uznać wyższość późniejszego mistrza Lance’a Palmera.

Coga już kilka dni temu na Instagramie pokazywał, że podpisał nowy kontrakt. Nie zdradził jednak nazwy nowego pracodawcy.

Czy Coga będzie właśnie kolejnym rywalem dla Salahdine’a Parnasse. Młody francuski mistrz wygrał w KSW już pięć walk i z pewnością potrzebuje kolejnych wyzwań.

Zobacz także:

Śledztwo w sprawie śmierci ”Cygana” umorzone! Jak to oceniacie?

Zażalenie Romana Giertycha odrzucone.. Tym samym śledztwo w sprawie śmierci ”Cygana” zostało umorzone

Jon Jones lepszy od Khabiba? Amerykanin kwestionuje ranking P4P UFC

Czy patrząc na całą zawodową karierę Jon Jones jest lepszy od Khabiba Nurmagomedovowa? Przypominamy, że w tym tygodniu nastąpiła zmiana na szczycie w oficjalnym rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowej UFC.