MMA PLBoksZażalenie odrzucone! Śledztwo w sprawie śmierci ”Cygana” umorzone!

Zażalenie odrzucone! Śledztwo w sprawie śmierci ”Cygana” umorzone!

Już na zawsze śmierć Dawida Kosteckiego (39-2, 25 KO) pozostawi wiele wątpliwości. Sąd postanowił odrzucić zażalenie Romana Giertycha. Śledztwo zostaje umorzone.

Kostecki

”Cygan” był sporą nadzieją na duży sukces w polskim boksie. Wydawało się, że jest bardzo blisko, aby Dawid Kostecki dostał dużą walkę. Dawid w 2012 roku miał zmierzyć się z legendarnym Royem Jonesem Jr. (66-9, 47 KO). Ostatecznie parę dni przed walką Kostecki został zatrzymany, a starcie odwołano.

Oto wpis Dawida po tym jak został aresztowany przed walką życia.

Kochani przyjaciele i fani. Przekazuję Wam informację za pośrednictwem moich przyjaciół. To co dzisiaj przeczytacie w gazetach i usłyszycie w innych mediach, pokarze wam o co chodzi tak naprawdę w moim wyroku. Dowiecie się też o tym, co stało się dzisiaj w nocy, na kilka dni przed galą, która miała być ważna nie tylko dla mnie, ale i dla polskiego sportu zawodowego. Pozdrawiam Was. Teraz sami możecie zobaczyć, jak komuś bardzo zależy abym nie mógł walczyć i wygrywać na arenie międzynarodowej. Komuś bardzo przeszkadzam. Galę w Łodzi organizowali Amerykanie. Transmisja rozsławiałaby Polskę tak jak rozsławia Euro 2012. Tak jednak nie będzie. Jestem przekonany, że prawda ujrzy kiedyś światło dzienne i dowiecie się kto za tym naprawdę stoi. Pozdrawiam Was. Pozdrawiam moją rodzinę, żonę, dzieci, przyjaciół, znajomych i Was. Moich wiernych kibiców.

Zażalenie Romana Giertycha odrzucone!

Sąd podzielił zdanie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga i postanowił tym samym odrzucić zażalenie Romana Giertycha. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego.

Katarzyna Skrzeczkowska rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zapewnia, że śledztwo było skrupulatnie prowadzone. 

Forsował, również w mediach, wersję, że zgon ten był wynikiem zabójstwa. Sąd w pełni podzielił stanowisko Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga co do zasadności umorzenia postępowania. Zarzuty stawiane w zażaleniu Sąd uznał za całkowicie chybione.

Do niespodziewanej śmierci Dawida Kosteckiego (39-2, 25 KO) doszło drugiego sierpnia 2019 roku. Tragedia miała miejsce w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka, gdzie Dawid miał powiesić się na pętli z prześcieradła. W tą wersję  nie wierzy rodzina boksera.

Zobacz także:

Jędrzejczyk wspiera strajk! Wy też?

Joanna Jędrzejczyk wspiera strajk. Była mistrzyni UFC ma przesłanie

Tomasz Sarara gotowy na dużą walkę! Chcielibyście to zobaczyć?

Tomasz Sarara w walce na gołe pięści? Tego nie możemy wykluczyć! Krakowianin jest otwarty na starcie z…

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis