MMA PLJon JonesJon Jones lepszy od Khabiba? Amerykanin kwestionuje ranking P4P UFC

Jon Jones lepszy od Khabiba? Amerykanin kwestionuje ranking P4P UFC

Foto: UFC.com

Czy patrząc na całą zawodową karierę Jon Jones jest lepszy od Khabiba Nurmagomedovowa? Przypominamy, że w tym tygodniu nastąpiła zmiana na szczycie w oficjalnym rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowej UFC.

Tam Khabib Nurmagomedov zastąpił właśnie Jona Jonesa, który przez długi czas uważany był za najlepszego zawodnika w UFC. Khabib pierwsze miejsce rankingu P4P objął po poddaniu w sobotę na UFC 256 Justina Gaethje.

Była to 29 wygrana Rosjanina w zawodowej karierze. “Orzeł” tym samym pozostaje niepokonany i jako zawodnik, na którego nie znalazł się mocny zakończył sportową karierę.

Jon Jones lepszy od Khabiba? Amerykanin kwestionuje ranking P4P UFC

Ze zmianą na pierwszym miejscu w rankingu P4P nie zgadza się jednak Jon Jones. Amerykanin kolejny raz w mediach społecznościowych wyraził swoje niezadowolenie z zastąpienia go przez Khabiba:

“Byłem mistrzem przez bardzo długo czas. Prawdopodobnie byłem motywacją dla Dominicka Reyesa podczas jego pierwszego treningu w tym sporcie. Pokonywałem ludzi, którzy przygotowywali się do walki ze mną przez lata. Niszczenie snów nie zawsze jest takie łatwe, na jakie wygląda.”

“Cofnijmy się do czasów, kiedy miałem tylko cztery mistrzostwa. To się nazywa rywalizacja z elitą.”

Jones nie zamierza przestawać przekonywać innych o swoich racjach:

“Nigdy nie obawiaj się stanąć w obronie samego siebie, bądź swoją największą cheerleaderką. Nikt nie zadba o Twoje plecy tak, jak możesz to zrobić sam.”

Jonesowi w mediach społecznościowych wtóruje także jego były rywal – Quinton “Rampage” Jackson. Były mistrz wagi półciężkiej UFC przyznał rację “Bonesowi” w kontekście nazywania go najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe:

“Szczerze, to uważam Jona Jonesa za numer 1 P4P. Nie przegrałem nigdy walki, kiedy byłem w najlepszej formie, a w takiej byłem, kiedy wychodziłem do walki z nim. On pokonywał najlepszych.”

A Wy jak uważacie – Jon Jones czy Khabib Nurmagomedov jest aktualnie najlepszym zawodnikiem UFC bez podziału na kategorie wagowe?

Zobacz także:

Karolina Owczarz vs. Justyna Haba na KSW 56

Niepokonana wschodząca gwiazda organizacji KSW, Karolina Owczarz (3-0, 2 Sub) ponownie wejdzie do okrągłej klatki. Na gali KSW 56 już 14 listopada rywalką „Owcy” będzie inna młoda zawodniczka, Justyna Haba (2-1, 1 KO, 1 Sub).

Narkun ponownie zawalczy w wadze ciężkiej?

Mistrz kategorii półciężkiej na gali KSW 56 zmierzy się z Ivanem Erslanem w obronie swojego tytułu. Niewykluczone jednak, że ponownie zobaczymy go w dywizji królewskiej.