MMA PLBorys MańkowskiNorman Parke vs. Borys Mańkowski walką wieczoru gali FAME MMA 11!

Norman Parke vs. Borys Mańkowski walką wieczoru gali FAME MMA 11!

Stało się! Na gali FAME MMA 11 dojdzie do rewanżowego pojedynku pomiędzy Normanem Parke, a Borysem Mańkowskim. Walka odbędzie się w formule bokserskiej. Zawodnicy zawalczą ze sobą 15 minut bez przerwy – w rękawicach do MMA!


Norman Parke (28-7-1) czyli jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci w polskim MMA. Irlandczyk z północy to były mistrz kategorii lekkiej organizacji KSW – dla której stoczył łącznie siedem pojedynków. „Stormin” w trakcie swojej przygody dla europejskiego giganta mierzył się z takimi zawodnikami jak Mateusz Gamrot czy Marcin Wrzosek. 34-latek obecnie jest zawodnikiem EFM Show, gdzie stoczy swój następny pojedynek w formule MMA już 11 września. Jego przeciwnikiem na gali w Sofii będzie Vladislav Kanchev. Reprezentant Ankos MMA – równolegle ze startami w mieszanych sztukach walki – zdecydował się na rozpoczęcie kariery w boksie. Swój debiutancki pojedynek stoczył na gali FAME MMA 10, gdzie w walce wieczoru tego wydarzenia wypunktował Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego.

„Mańkowski vs. Parke”

Na obecnie trwającej konferencji prasowej gali FAME MMA 11 – właściciele organizacji poinformowali, że w walce wieczoru październikowego wydarzenia wystąpi Norman Parke, który przywita w klatce FAME Borysa Mańkowskiego. Walka odbędzie się w formule bokserskiej. Zawodnicy zawalczą 15 minut bez przerw w rękawicach do MMA!

Warto przypomnieć, że panowie mieli już okazję spotkać się w klatce. W marcu 2019 roku, kiedy na gali KSW 47 po 3-rundowej batalii lepszy okazał się „Stormin”. Starcie było bardzo wyrównane, dlatego obaj zawodnicy niejednokrotnie wspominali o potencjalnym rematchu.

Borys Mańkowski (22-8-1) na gali FAME MMA 11 zadebiutuje w klatce największej freakowej federacji w Polsce. „Tasmański Diabeł” to były mistrz federacji KSW w wadze pośredniej, a obecnie główny pretendent do zdobycia pasa w wadze lekkiej. 31-latek znajduje się aktualnie na fali trzech zwycięstw z rzędu. W ostatnim pojedynku na KSW 57 pokonał Artura Sowińskiego punktując go na pełnym dystansie. Po zwycięstwie z Kornikiem, Borys poddał się operacji rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, która wyklucza go ze startów w MMA do końca roku. Wstępnie na grudzień – zaplanowana jest walka o pas wagi do 70kg, w której Mańkowski miałby się zmierzyć z Marianem Ziółkowskim.

Gala FAME MMA 11 odbędzie się 2 października 2021 roku w Arenie Gliwice.

Zobacz także:

Szef KSW broni debiut Tomasza Sarary: Żółć ludzi albo nieumiejętność oceny!

Martin Lewandowski nie może zrozumieć negatywnych komentarzy po debiucie Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki. Uznany kick-boxer postanowił związać się z organizacją KSW.

Michał Oleksiejczuk o freak fightach: Dla mnie to jest gówno, pójście na łatwiznę!

Jak widać Michał Oleksiejczuk (15-4) należy do zawodników, którzy nie przepadają za freak fightami. ”Lord” zapewnia, że jest to pójście na łatwiznę. Zawodnik UFC twierdzi, że w obecnych czasach dzieją się złe rzeczy w środowisku MMA.

Niedoszły rywal Izu zadebiutował w One Championship! Komentatorzy nie wytrzymali… pojawił się śmiech!

Thomas Narmo (4-0) niedoszły rywal Izu Ugonoha zadebiutował  w organizacji One Championship. Reprezentant Norwegii w Singapurze zmierzył się z Alainem Ngalani (4-6).