MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2022: Zawodnik Roku – Marcin Bandel

Nagrody MMA.pl 2022: Zawodnik Roku – Marcin Bandel

Nagrody MMA.pl 2022: Zawodnik Roku

Marcin Bandel (22-7-1) zaliczył niezwykle udany sportowo rok, który zwieńczył zdobyciem pasa prestiżowej organizacji BRAVE CF.

Zawodnik Roku Marcin Bandel
Foto: Marcin Bandel Instagram

Podczas kwietniowej gali Brave CF 58 w Incheon w Korei Południowej “Bomba” mierzył się z rywalem z Brazylii. Luis Felipe Dias (14-5). Brazylijczyk mógł się wtedy pochwalić serią siedmiu zwycięstwem i zdobyciem tytułu w organizacji Shooto Brasil. Polak był w stanie sprowadzać rywala do parteru i ostatecznie zwyciężył na kartach punktowych – 29-27, 29-28, 29-28.

Po tym jak dotychczasowy mistrz kategorii półśredniej Jarrah Al-Silawi podpisał kontrakt z organizacją PFL trzeba wyłonić nowego czempiona w dywizji do 175 funtów. Do walki o tytuł desygnowano właśnie Bandla. Jego rywalem został zaś były zawodnik UFC Ismael Narrudiev (22-7). Austriak w organizacji Dany White’a wygrał dwie z czterech walk. W przeszłości notował też zwycięstwa nad czołowymi polskimi zawodnikami – Danielem Skbińskim i Tymoteuszem Łopaczykiem.

Podczas pojedynku na gali BRAVE CF 63 w Bahrajnie “Bomba” nie pozostawił jednak wątpliwości kto jest lepszy. Cała walka trwała zaledwie półtorej minuty. Bandel zakończy ją efektowną balachą, którą zresztą nagrodziliśmy również tytułem Poddania Roku.

Rok 2022 były udany dla Bandla pod względem sportowym nie tylko jeśli chodzi o MMA. Znakomity parterowiec zdobył też bowiem mistrzostwo ADCC Chorwacji oraz Macedonii Północnej. Na jego czarnym pasie brazylijskiego jiu jitsu pojawił się też drugi dan.

Redakcja MMA.pl doceniła również znakomity okres w karierze Marcina Bandla i przyznała mu tytuł Zawodnika Roku 2022 w polskim MMA.

Zawodnik Roku – Marcin Bandel

Pozostałe wyróżnienia:

Jan Błachowicz – za kolejną walkę mistrzowską organizacji UFC

Mateusz Gamrot – za umocnienie pozycji w światowej czołówce wagi lekkiej i świetną walkę z Armanem Tsarukyanem

Michał Oleksiejczuk – za efektowne zwycięstwa w UFC po zejściu do wagi średniej

Tomasz Romanowski – za cenne zwycięstwa nad czołowymi polskimi zawodnikami Michałem Pietrzakiem, Andrzejem Grzebykiem i Cezarym Kęsikiem

Zobacz także:

Ferrari w strachu? Kamil Łaszczyk pokazuje szybkość przed ich walką na FAME 17 [WIDEO]

Amadeusz “Ferrari” Roślik może zacząć etap bycia w strachu? Jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce już 3 lutego zmierzy się z zawodowym pięściarzem Kamilem Łaszczykiem w walce, która będzie walką wieczoru gali FAME 17.

Martin Lewandowski o krytyce walki wieczoru XTB KSW 78 przez fanów: Nie wiem czy to walka mało interesująca! Co wy na to?

Martin Lewandowski był gościem dziennikarza TVP Sport Patryka Prokulskiego i opowiedział m.in. o krytyce walki wieczoru nadchodzącej gali XTB KSW 78 przez fanów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis