MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2023 – Odkrycie Roku – Jakub Kaszuba – niepokonany mistrz przed wielką szansą! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023 – Odkrycie Roku – Jakub Kaszuba – niepokonany mistrz przed wielką szansą! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023 – Odkrycie Roku

Jakub Kaszuba (11-0) walczy zawodowo już od kilku lat. Jednak rok 2023 okazał się absolutnie przełomowy dla jego kariery.

Odkrycie Roku 2023
Foto: PFL Europe

Dotychczas mieszkający w Stanach Zjednoczonych Polak występował w lokalnej organizacji Combat Night. Kolejne zwycięstwa sprawiły, że pod koniec 2022 roku stanął przed szansą zdobycia pasa kategorii lekkiej. Znakomicie to wykorzystał nokautując rywala w drugiej rundzie.

Talent zawodnika zauważyła organizacja PFL i otrzymał on zaproszenie do 8-osobowego europejskiego turnieju wagi lekkiej.

Na lipcowej gali PFL Europe 2 w Berlinie rywalem “Auditora” był reprezentant Włoch Maxim Radu. Polak wpiął się za jego plecy i poddał go już w pierwszej rundzie.

Pod koniec września w Paryżu odbyły się pojedynki półfinałowe. Tym razem rywalem Kaszuby był Irlandczyk Dylan Tuke. Walka potrwała pełen dystans. Polak zwyciężył ją jednogłośnie – 29-28, 29-28, 30-27.

Dramatyczny przebieg grudniowy miał finał sezonu PFL Europe w Dublinie. Kaszuba przetrwał niezłe tarapaty w rundzie pierwszej starcia z Johnem Mitchellem.

Kaszuba pokazał wielkie serce do walki i w drugiej rundzie przejął inicjatywę. Zasypał gradem ciosów Irlandczyka co zmusiło sędziego do przerwania pojedynku.

Kaszuba otrzymał mistrzowski pas za zwycięstwo w całym turnieju oraz czek na 100 tysięcy dolarów. Najważniejsze jest jednak to, że Polak ma szansę dołączyć do głównego cyklu PFL w 2024 roku. Tam czekają pojedynki z naprawdę wymagającymi rywalami i jeszcze większa nagroda pieniężna – okrągły milion dolarów dla zwycięzcy sezonu.

To był wspaniały rok. Wielkie gratulacje!

Zawodnik Roku 2023

Jakub Kaszuba

Znakomite występy sprawiły, że Kaszuba znalazł się również na podium naszego rankingu kategorii lekkiej w Polsce. Wyprzedzają go jedynie dwaj zawodnicy występujący aktualnie w UFC, czyli Mateusz Gamrot oraz Mateusz Rębecki. “The Auditor” wyprzedza zaś m.in. takich zawodników jak Roman Szymański, Mateusz Legierski czy Marcin Held.

Wyróżnienia:

Oprócz Kaszuby postanowiliśmy wyróżnić także innych polskich zawodników, którzy w 2023 roku pokazali się ze znakomitej strony.

Damian Rzepecki – 6-0, 3-0 w 2023, komplet zwycięstw przed czasem, dwa bonusy od FEN

Michał Dreczkowski – 4-0, 2-0 w 2023, zwycięski debiut w KSW

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis