MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2023 – Zawodnik Roku – Mateusz Rębecki – były mistrz FEN z przytupem wszedł do UFC! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023 – Zawodnik Roku – Mateusz Rębecki – były mistrz FEN z przytupem wszedł do UFC! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023 – Odkrycie Roku

Mateusz Rębecki (19-1) znakomicie poradził sobie w swoim pierwszym roku w UFC. “Rebeasti” w bardzo dobrym stylu wygrał swoje trzy pierwsze walki dla największej organizacji MMA na świecie.

Zawodnik Roku 2023
Foto: UFC News

Rębecki to były wieloletni mistrz Fight Exclusive Night. W 2022 roku polski zawodnik postanowił spróbować swoich sił w programie Dana White’s Contender Series. Tam wygrał swoja walkę i zdobył uznanie prezydenta UFC. Dzięki temu zdobył kontrakt i już na początku 2023 roku miał okazję do debiutu.

Jego pierwszym rywalem na gali UFC on ESPN+ 75 w styczniu był Nick Fiore. Polak wyprowadzał sporo ciosów, często obalał i całkowicie zdominował na pełnym dystansie niepokonanego do tamtej pory przeciwnika.

“Rebasti” powrócił do oktagonu w czerwcu na gali UFC on ABC 5. Tym razem naprzeciw niego stanął Loik Radzhabov. Tadżyk to dwukrotny finalista sezonów PFL. Podobnie jak Rębecki wygrał też swoją pierwszą walkę w UFC.

Tym razem polski zawodnik skupił się na niskich kopnięciach. Właśnie lowkickami konsekwentnie rozbijał nogę przeciwnika. Przy okazji był w stanie też obalić czy zadać mocne ciosy. Najważniejsze były jednak te niskie kopnięcia. W końcu w drugiej rundzie noga Radzhabova odmówiła posłuszeństwa. Tadżyk przewrócił się a sędzia przerwał walkę.

Pod koniec roku zawodnik wyjeżdżający regularnie na treningi do Amercian Top Team na Florydzie dostał wielką szansę. Znalazło się bowiem dla niego miejsce na karcie walk gali UFC 295, którą zaplanowano w legendarnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku.

W pewnym momencie wydawało się, że występ Polaka jest zagrożony. Jego pierwotny rywal Nurullo Aliev doznał bowiem kontuzji. Na szczęście znalazło się zastępstwo. Chętnym do walki okazał się Roosevelt Roberts.

Amerykanin miał mało czasu na przygotowania, nie był też w stanie wypełnić limitu wagowego. Ostatecznie nie okazał się dla Rębeckiego wielkim wyzwaniem. W nieco ponad trzy minuty Mateusz poddał go efektowną balachą. Uznaliśmy zresztą ją za Poddanie Roku 2023.

Gratulujemy wspaniałego roku a w kolejnych miesiącach liczymy na dalszy rozwój Mateusza Rębeckiego.

Zawodnik Roku 2023

Mateusz Rębecki

Wyróżnienia:

Wybór najlepszego zawodnika w 2023 roku nie był łatwy. Oprócz Rębeckiego postanowiliśmy więc wyróżnić jeszcze kilkoro zawodników.

Mateusz Gamrot

2-0 w 2023, cenne zwycięstwa nad Turnerem i Fizievem (choć niejednogłośna decyzja i kontuzja rywala), 6. miejsce w rankingu UFC wagi lekkiej. W 2024 roku zawalczy z Rafael dos Anjosem. Szansa, aby ponownie wrócić do walki o najwyższe cele.

Karolina Kowalkiewicz

2-0 w 2023, łącznie seria czterech zwycięstw, powrót do rankingu wagi słomkowej UFC. Była pretendentka do pasa kategorii słomkowej w imponujący sposób odbudowała swoja karierę. Po serii pięciu porażek wydawało się, że zmierza ona ku końcowi a tymczasem Karolina przeżywa drugą sportową młodość.

Adrian Bartosiński

2-0 w 2023, wciąż niepokonany (15-0). Najpierw zdobył a potem obronił pas wagi półśredniej KSW. W swojej pierwszej obronie pokonał klasowego rywala jakim jest podwójny mistrz KSW, Salahdine Parnasse.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis