MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2023: Klub Roku – Octopus Łódź – dom nowych mistrzów KSW [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023: Klub Roku – Octopus Łódź – dom nowych mistrzów KSW [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2023: Klub Roku

Octopus Łódź może zaliczyć 2023 rok do udanych. Dwóch zawodników tego klubu nie tylko zdobyło, ale i obroniło mistrzowskie pasy Federacji KSW.

Klub Roku 2023
Foto: Octopus Łódź

Adrian Bartosiński po czterech kolejnych zwycięstwach w największej polskiej organizacji dostał szansę walki o pas na kwietniowej gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim Jego rywalem był niezwykle niebezpieczny Artur Szczepaniak. “Bartos” nie pozostawił jednak wątpliwości kto zasłużył na mistrzowski pas i w niespełna dwie minuty znokautował rywala.

Paweł Pawlak trafił do KSW jako mistrz Babilon MMA. Szybko zaczął jednak błyszczeć również u nowego pracodawcy. Po zwycięstwach nad Damianem Janikowskim, Cezariuszem Kęsik i Tomem Breesem zasłużył na title shota. Drugim pretendentem został zaś rewelacyjnie spisujący się w poprzednich kilkunastu miesiącach Tomasz Romanowski. “Plastinho” zaprezentował się znakomicie pokazując swoje doświadczenie z występów z takich organizacji jak UFC czy ACA. Dominował i rozbijał rywala aż w końcu sędzia postanowił przerwać pojedynek w piątej rundzie.

Pierwszą obronę mistrzowskich pasów obu reprezentantów Octopusu zaplanowano na tę samą galę – XTB KSW 89 w Gliwicach.

Przeciwnikiem Pawlaka był Michał Materla, czyli żywa legenda Federacji KSW. “Plastinho” rozegrał pojedynek jak profesor i na pełnym dystansie zdecydowanie wypunktował doświadczonego oponenta.

Bartosiński z kolei był bohaterem walki wieczoru ostatniej gali KSW w 2023 roku. Salahdine Parnase stanął przed historyczną szansą. Francuz to aktualny mistrz kategorii piórkowej i lekkiej, ale jego apetyt nie był zaspokojony. Chciał trzeciego tytułu. Niepokonany “Bartos” nie zamierzał jednak rezygnować ze swojego zera w rekordzie. Po ciężkim pojedynku pokonał francuskiego zawodnika i obronił mistrzowski pas.

Oprócz dwóch czempionów KSW warto wspomnieć również o kilku innych zawodnikach Octopusu.

Marcin Krakowiak zanotował dwa zwycięstwa w KSW. Na pełnym dystansie pokonał zarówno Henry’ego Fadipe jak i Michała Pietrzaka.

Trenujący w Łodzi Damian Stasiak efektownie poddał Pascala Hintzena i obecnie przygotowuje się do starcia z Adamem Soldaevem.

Zwycięstwem nad Piotrem Walawskim 2023 rok zakończył też Bartłomiej Gładkowicz. Dzięki temu “Clark Kent” wystapi w walce wieczoru zbliżającej się gali Babilon MMA 42, gdzie skrzyżuje rękawice z Sergiuszem Zającem.

Świetny rok klubu z Łodzi. Życzymy powodzenia w kolejnych pojedynkach.

Klub Roku 2023

Octopus Łódź

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis