MMA PLNajnowszeNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2022: Poddanie Roku – Marcin Bandel balachą poddał Narudieva. Tak “Bomba” zdobył pas BRAVE! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2022: Poddanie Roku – Marcin Bandel balachą poddał Narudieva. Tak “Bomba” zdobył pas BRAVE! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2022: Poddanie Roku

Marcin Bandel w ostatnich kilkunastu miesiącach prezentował się znakomicie. Wszystko zwieńczył zdobycie pasa BRAVE CF w kategorii półśredniej, i to w niezwykle efektownym stylu.

Poddanie Roku Marcin Bandel
Foto: BRAVE

Bandel po dwóch zwycięstwach dostał szansę walki o pas mistrzowski na gali BRAVE CF 63 w Bahrajnie. “Bomba” występuje tam w kategorii półśredniej, której limit wynosi jednak nieco więcej niż jesteśmy przyzwyczajeni – 175 funtów (nieco ponad 79 kg). Organizacja BRAVE CF wprowadziła bowiem dodatkową kategorię (super lekką), której limit wynosi 165 funtów.

Przeciwnikiem zawodnika Ankos MMA był Ismael Narrudiev (22-7). Austriak to zawodnik bardzo doświadczony. Fani w Polsce mogą kojarzyć go ze zwycięstw nad Danielem Skibińskim (przez nokaut) czy Tymoteuszem Łopaczykiem (jednogłośną decyzją). “The Austrian Wonderboy” występował też w UFC. Przygodę z organizacją Dany White’a zakończył z nienajgorszym bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Poza tym Narudiev ma za sobą też choćby walki w mocnej organizacji ACB.

Pojedynek Polaka z Austriakiem zakończył się niespodziewanie szybko. “Bomba” trafił przeciwnika prawym prostym i natychmiast ruszył za nim do parteru. Najpierw spróbował balachy na prawą rękę. Narudiev zdołał się jeszcze wybronić, ale Bandel nie odpuścił. Przeszedł do omoplaty a następnie do balachy na lewą rękę. Wszystko trwało zaledwie 90 sekund.

Marcin Bandel z wyprawy na Bliski Wschód powrócił więc z mistrzowskim pasem. Potwierdził też jak znakomitym specjalistą od parteru jest. Spośród 22 zawodowych zwycięstw aż 19 odnosił po poddaniach. W 2022 roku zdobył też 2. dan na czarnym pasie BJJ a także wygrywał zawody ADCC w Chorwacji oraz Macedonii Północnej.

Redakcja MMA.pl postanowiła natomiast wyróżnić zakończeniem pojedynku “Bomby” tytułem Poddania Roku 2022 w polskim MMA. Serdecznie gratulujemy!

Poddanie Roku 2022

Marcin Bandel vs. Ismael Narudiev (balacha), Brave CF 63

Pozostałe wyróżnienia:

Kamil Kraska vs. Tato Primera (anakonda), FEN 38

Adrian Bartosiński vs. Andrzej Grzebyk (balacha na kolano), KSW 67

https://youtu.be/UOMMHIPEIHI?t=348
https://youtu.be/UOMMHIPEIHI?t=348

Kamil Krzewina vs. Gracjan Wyroślak (odwrotny trójkąt), Babilon MMA 27

Skrót walki na polsatsport.pl

Bartłomiej Kopera vs. Jesus Ocampos (duszenie von Flue), Babilon MMA 31

Skrót walki na polsatsport.pl

Zobacz także:

Ferrari prowokuje Łaszczyka: Pokażę Wam technikę, którą prawdopodobnie znokautuję go w 1. rundzie! Widzieliście?

Amadeusz Ferrari Roślik prowokuje Kamila Łaszczyka, czyli zawodowego i perspektywicznego pięściarza, z którym zmierzy się w walce wieczoru gali FAME 17, zaplanowanej na dzień 3 lutego w Tauron Arenie w Krakowie.

Najman spotkał się z Żołnierzem Legii Cudzoziemskiej! Była bardzo ostra wypowiedź o Murańskim! Co wy na to?

Marcin Najman na swoim kanale YouTube wrzucił nowy materiał. ”El Testosteron” postanowił spotkać się z Żołnierzem Legii Cudzoziemskiej, który wypowiedział się o Jacku Murańskim. Była to naprawdę mocna wypowiedź.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis