MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2022: Nokaut roku: Mariusz Pudzianowski piekielnym podbródkowym posłał Materlę do krainy snów [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2022: Nokaut roku: Mariusz Pudzianowski piekielnym podbródkowym posłał Materlę do krainy snów [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2022: Nokaut Roku

Mariusz Pudzianowski (17-8, 1 N/C) to po prostu wielki sportowiec. Długo dominował w zawodach Strongman a od wielu lat próbuje swoich sił w formule MMA. W 2022 roku ukoronował swoją karerę fenomenalnym nokautem w starciu z jedną legend polskiego MMA.

Walka wieczoru majowej gali KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie była sporym wydarzeniem. Popularny “Pudzian” mierzył się bowiem ze znacznie lżejszym od siebie Michałem Materlą (31-9). Zasługi Pudzianowskiego dla popularyzacji MMA w Polsce są absolutnie niepodważalne. “Cipao” to z kolei również żywa legenda Federacji KSW. Różnica na wadze przed pojedynkiem wyniosła ponad 15 kg.

“Pudzian” mocno ruszył na swojego przeciwnika. Materla próbował przenieść walkę do parteru, gdzie czuje się najlepiej, ale bez powodzenia. Trafił też na wątrobę byłego strongmana, ale spotkał się z odpowiedzią. W końcu Pudzianowski ustrzelił swojego przeciwnika piekielnym podbródkowym pozbawiając go przy okazji przytomności.

Mariusz Pudzianowski niejednokrotnie udowadniał jaką ciężką ma rękę. Spośród 17 zawodowych zwycięstw aż 12 odnosił po ciosach. Żadne z jego zwycięstw nie zrobiło chyba jednak takiego wrażenie jak właśnie to z łódzkiej gali.

Postanowiliśmy więc uhonorować piekielny podbródkowy Mariusza Pudzianowskiego tytułem Nokautu Roku 2022 w polskim MMA.

Nokaut Roku 2022 – Mariusz Pudzianowski:

Pozostałe wyróżnienia:

Artur Szczepaniak vs. Brian Hooi (high kick), KSW 76

Kacper Formela vs. Alexander Gorshechnik (high kick) , FEN 40

Michał Oleksiejczuk vs. Sam Alvey (ciosy), UFC on ESPN 40

Andrzej Grzebyk vs. Oton Jasse (cios na wątrobę), KSW 77

Zobacz także:

Gola ostro o walce Boxdel-Jóźwiak: Paweł musi potrenować! Po tym co widziałem, to bym go…  Widzieliście?

Wojciech Gola w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim wypowiedział się o ogłoszonej walce pomiędzy Michałem Baronem, a Pawłem Jóźwiakiem. Tu jest prawdziwa spina. Gola zapewnił, że prezes Fight Exclusive Night musi jeszcze sporo potrenować, aby walka potrwała dłużej.

Nikola Milanovic opowiada anegdotę o mistrzu BRAVE: Ludzie podchodzą do niego i pytają: Ty coś trenujesz?

Marcin Bandel to mistrz wagi półśredniej organizacji BRAVE CF, który po tytuł ten sięgnął w minionym już roku 2022. “Bomba” został nawet laureatem Nagrody Roku 2022 w wyróżnieniach portalu MMA.PL w kategorii “Poddanie Roku”. Nikola Milanovic natomiast opowiada anegdotę o mistrzu BRAVE. Niecodzienną anegdotę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis