MMA PLUFCMistrz UFC ma COVID-19! Wypadł z hitowej walki na UFC 260!

Mistrz UFC ma COVID-19! Wypadł z hitowej walki na UFC 260!

Foto: Facebook/ Alexander Volkanovski

Niestety, mistrz UFC ma COVID-19 i wypadł z hitowo zapowiadającej się obrony swojego mistrzowskiego pasa! Miał wystąpić na świetnie zapowiadającej się gali UFC 260!

Mistrz UFC ma COVID-19! Wypadł z hitowej walki na UFC 260!

Chodzi o osobę Alexandra Volkanovskiego, który dzierży pas mistrzowski dywizji piórkowej. Niepokonany w UFC zawodnik (rekord w oktagonie 9-0) potwierdził w mediach społecznościowych otrzymanie pozotywnego wyniku testu na COVID-19, co wykluczyło go z udziału w nadchodzącej gali UFC 260.

Tam Volkanovski w co-main evencie miał zmierzyć się z Brianem Ortegą. Niestety, ale UFC musiało odwołać ten pojedynek z imprezy, która odbędzie się 27 marca.

Alexander Volkanowski znajduje się w serii 19 zwycięstw z rzędu, a walka z Ortegą miała być jego drugą obroną mistrzowskiego pasa. Dwie ostatnie walki Volkanovski stoczył z byłym mistrzem Maxem Hollowayem. Oba te starcia wygrał decyzjami sędziów.

Brian Ortega prawo walki o tytuł mistrzowski wagi piórkowej wywalczył sobie pewnie pokonując faworyzowanego w ich walce Chan Sung Junga. Dla Amerykanina będzie to drugie podejście do walki o tytuł mistrzowski. Wcześniej przegrał walkę o pas z Maxem Hollowayem.

Starcie Volkanovski vs Ortega najprawdopodobniej zostanie przełożone na jedną z kolejnych gal amerykańskiego giganta. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na łamach MMA.PL.

Zobacz także:

Były mistrz KSW znów wygrywa w świetnym stylu! Chcielibyście, aby Koike wrócił do KSW?

Kleber Koike Erbst (27-5-1) ma za sobą trzecie zwycięstwo z rzędu. Były mistrz KSW wystąpił na dzisiejszej gali Rizin FF 27 w mieście Nagoja. Japończyk odnotował następną efektowną wygraną.

Gracjan Szadziński reaguje na słowa Don Kasjo: Dajcie mi go!

Czy to będzie kolejny rywal Don Kasjo? Zawodnik kategorii lekkiej KSW jest otwarty na walkę!