MMA PLMarcin RóżalskiMarcin Różalski legendą nie tylko w Polsce! Możecie być zaskoczeni!

Marcin Różalski legendą nie tylko w Polsce! Możecie być zaskoczeni!

Marcin Różalski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie sportów walki w Polsce. Na dużą popularność Różala wpłynęły między innymi wybitne osiągnięcia sportowe, a także działalność charytatywna. Właśnie te czynniki sprawiły, że Marcin Różalski jest dla wielu kibiców wzorem do naśladowania. Jak się okazuje, Różal nie tylko w Polsce jest traktowany jako legenda.

Menadżer byłego mistrza KSW zdradził w rozmowie z portalem Fightsport.pl, że Różalski ma wielu fanów również w Brazylii. Historia przytoczona przez Artura Ostaszewskiego może być dla wielu osób zaskakująca.

Rozmawiałem z managerem z Brazylii o zupełnie innych tematach i gdzieś to przypadkiem wyszło. Wszedł na moją stronę na instagramie i mówi “Ojej to Różal też jest u Ciebie?”. Przecież to jest legenda, to jest taki zawodnik. W życiu bym się nie spodziewał, że nawet w Brazylii, która jest tak daleko i geograficznie i kulturowo, będą znać i z taką estymą podchodzić do Marcina.

Kariera Marcina Różalskiego w kickboxingu

Pierwsze zawodowe walki w kickboxingu stoczył w 2004 roku. Po kilku zwycięstwach, w październiku tego roku zmierzył się w Paryżu ze światową legendą sportów walki Cheickiem Kongo. W późniejszych latach wielokrotnie brał udział w turniejach rozgrywanych w całej Europie. Na terenie naszego kraju mierzył się między innymi z Przemysławem Saletą i Łukaszem Jaroszem.

Walki Marcina Różalskiego w MMA

W 2011 roku, Różal po raz pierwszy stoczył walkę w mieszanych sztukach walki. Podczas gali KSW 15 wygrał przez techniczny nokaut z Michałem Bartkiewiczem. Podczas gali KSW 28 przegrał z australijską legendą kickboxingu – Peterem Grahamem. Karierę w MMA zakończył występem na PGE Narodowym podczas KSW 39. Różalski w szesnastej sekundzie pierwszej rundy znokautował Fernando Rodriguesa i został nowym mistrzem wagi ciężkiej.

Po zakończonej karierze w KSW, Różal na krótko powrócił do startów w kickboxingu. Podczas gali DSF Kickboxing Challenge 14 Polak zrewanżował się Peterowi Grahamowi za porażkę na KSW 28. Marcin Różalski wygrał wówczas przez jednogłośną decyzję sędziów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę osiągnięcia sportowe byłego mistrza KSW, to zainteresowanie jego osobą w Brazylii, kraju zakochanym w sportach walki, staje się mniej zaskakujące. Nazwiska Petera Grahama i Cheicka Kongo z pewnością robią wrażenie na fanach ze wszystkich zakątków świata.

Zobacz także:

Impreza mistrzowska Błachowicza! Ile będzie trwać?

Jan Błachowicz ma za sobą imprezę mistrzowską. Polak świętuje zdobycie pasa kategorii półciężkiej

Karolina Kowalkiewicz komentuje walkę Bekus-Badurek! Zgadzacie się z Karoliną?

Karolina Kowalkiewicz była również rozczarowana tym co się stało na FEN 30. Zobaczcie wpis zawodniczki UFC w mediach społecznościowych