MMA PLFENFEN 30: Karolina Kowalkiewicz komentuje zamieszanie przy walce Bekus-Badurek!

FEN 30: Karolina Kowalkiewicz komentuje zamieszanie przy walce Bekus-Badurek!

Karolina Kowalkiewicz (12-6) w mediach społecznościowych skomentowała zamieszanie, do którego doszło na sobotnim Fight Exclusive Night 30 we Wrocławiu. Wstępnie ogłoszono zwycięstwo Anity Bekus (3-2), a następnie organizacja poinformowała o błędzie w liczeniu punktów.

To była emocjonująca walka. Już w końcówce pierwszej odsłony zaczęły się zdecydowanie większe akcje, a w drugiej zawodniczki kompletnie się otworzyły. Zwroty akcji, próby poddań, ciosy, dominujące pozycje. Badurek miała świetną sytuację.

Ex zawodniczka UFC w dosiadzie trafiała ciosami, a następnie przeszła do balachy. Bekus pokazała charakter i ponownie siłę fizyczną. Partnerka Marcina Wrzoska jeszcze w drugiej rundzie pracowała nad duszeniem.

W trzeciej rundzie obie zawodniczki wiedziały, że te 5-minut może przesądzić. Badurek wskoczyła do klinczu, a następnie zdobyła ważne obalenie. Przez większość odsłony mieliśmy zdecydowaną przewagę. Bekus w końcówce odwróciła losy, ale zabrakło już czasu, aby zrobić coś więcej.

Karolina Kowalkiewicz komentuje całe zamieszanie!

Karolina Kowalkiewicz (12-6) jest rozczarowana tym co się wydarzyło podczas Fight Exclusive Night 30 we Wrocławiu. Anita to jej klubowa koleżanka/sparingpartnerka.

Zawodnicy bardzo często słyszą żeby nie zostawiać werdyktu w rękach sędziów… Ale jeszcze gorzej jeżeli o werdykcie decydują organizatorzy… @anitabekus@PolishZombieMMA@FENmma@Zabooor

Przypomnijmy, że do jeszcze większego zamieszania doszło, gdy trener Łukasz Zaborowski w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie z karty punktowej. Wynikało z niej, że Anita Bekus wygrała pojedynek. Dodatkowo Marcin Wrzosek apeluje, że jeśli werdykt nie zostanie zmieniony, to Anita Bekus zerwie kontrakt z FEN. Wrzosek wstawił również sms’y, w których chciał wyjaśnić całą sytuację z prezesem organizacji.

Obóz Izy odwołał się od razu????? Takie decyzje podejmuje niezależny panel sędziów!!!!! Chyba ta rozmowa wszystko wyjasnia! @FENmma@JozwiakPawe@m_turski@BorekMati

Tak wyglada kartka punktowa??? Chyba coś jest nie tak. @FENmma@JozwiakPawe

Zobacz także:

To byłaby świetna walka! Błachowicz dałby radę?

Jan Błachowicz wyjawił jak się zapatruje na starcia mistrz vs mistrz. Jest już ciekawe potencjalne zestawienie

Briedis będzie trzymał kciuki za Głowackiego! Zaskoczeni?

Mairis Briedis ma nadzieje, że w grudniu Głowacki sięgnie po pas. Łotysz chętnie stanie do rewanżowego pojedynku