MMA PLKSWMamed Khalidov o przyszłości Mateusza Gamrota: Ma ambicje, chce spróbować w UFC

Mamed Khalidov o przyszłości Mateusza Gamrota: Ma ambicje, chce spróbować w UFC

Foto: Facebook/ Mamed Khaldiov

Jedna z największych gwiazd Federacji KSW Mamed Khalidov wypowiedział się o przyszłości Mateusza Gamrota. “Gamer” walką na minionej gali KSW 54 wypełnił kontrakt z polskim gigantem i pozostaje teraz wolnym zawodnikiem.

Mateusz Gamrot na KSW 54 pokonał w walce wieczoru Mariana Ziółkowskiego jednogłośną decyzją sędziów. Starcie to było walką wieczoru, a Gamrot obronił w nim pas mistrzowski wagi lekkiej.

Mamed Khalidov o przyszłości Mateusza Gamrota: Ma ambicje, chce spróbować w UFC

Gamrot ma teraz przed sobą do podjęcia poważną życiową decyzję – gdzie teraz konkurować. Podwójny mistrz KSW ma ambicję, by spróbować podbić największą organizację MMA na świecie – UFC.

I właśnie o tych ambicjach w rozmowie z polsatsport.pl wypowiedział się inny gwiazdor KSW Mamed Khalidov, który swego czasu sam był łączony z organizacją UFC.

Co Mamed powiedział na temat przyszłości Gamrota?

“Jeżeli chodzi o Gamrota, nie rozumiem dlaczego dopiero teraz… Obserwuję go od dłuższego czasu i jest to znakomity zawodnik. Ostatnia walka była piękna. Super zapasy, stójka, dynamika, kondycja. Ten zawodnik od początku dobrze się zapowiadał. Na ten moment widzę go w KSW. Szanse w UFC ma naprawdę duże, może tam “zamieszać”, ale ja go kojarzę z KSW. Każdy ma swój wybór. Mateusz w KSW ze wszystkimi wygrywa. Tam jest więcej zawodników i więcej możliwości sprawdzenia się. Niezależnie jaką drogę wybierze, ja mu życzę powodzenia.

Ma ambicje, chce spróbować w UFC. Tu jest ważne co on chce, trzeba mu kibicować.”

Zobacz także:

Kiedy walka Ortegi z “Koreańskim Zombie”?

Do walki czołowych zawodników kategorii piórkowej miało dojść jeszcze w ubiegłym roku. Teraz dodatkowo po aferze ze spoliczkowaniem gwiazdy K-popu atmosfera przed walką będzie jeszcze bardziej gorąca.

Michał Kita obraził Bedorfa i Grabowskiego po KSW 54, Bedorf odpowiedział!

Zawodnik wagi ciężkiej Michał Kita po swojej wygranej na gali KSW 54 obraził Karola Bedorfa i Damiana Grabowskiego. “Masakra” dąży do rewanżowych starć z oboma zawodnikami. W przeszłości przegrywał zarówno z Bedorfem, jak i z Grabowskim.