MMA PLNajnowszeUFCOFICJALNIE: Brian Ortega vs. “Korean Zombie” na październikowej gali UFC

OFICJALNIE: Brian Ortega vs. “Korean Zombie” na październikowej gali UFC

Do niezwykle ciekawego pojedynku w kategorii piórkowej ma dojść na gali UFC, którą zaplanowano na 17 października tego roku. W oktagonie spotkają się bowiem w końcu Brian Ortega (14-1, 1 N/C) i “Korean Zombie” Chan Sung Jung (16-5).

Brian Ortega vs. Korean Zombie

Walka została już oficjalnie potwierdzona przez UFC.

Do pojedynku między tymi zawodnikami miało dojść jeszcze w grudniu ubiegłego roku na gali w koreańskim Busan. Ortega przed pojedynkiem zerwał jednak więzadło krzyżowe w kolanie co wiązało się z dłuższą przerwą.

Napięcie między Amerykaninem i Koreańczykiem wzrosło po marcowej gali UFC 248. Wtedy to Ortega spoliczkował Jaya Parka. Gwiazda K-popu jest też tłumaczem “Koreańskiego Zombie”. Później Ortega przeprosił za swe zachowanie.

Brian Ortega przebojem wdarł się do czołówki kategorii piórkowej. “T-City” wygrał sześć kolejnych walk pokonując przed czasem Renato Moicano, Cuba Swansona i w końcu Frankiego Edgara. To wszystko doprowadziło go do title shota. W grudniu 2018 roku na przestrzeni czterech rund Ortega został jednak zdeklasowany przez ówczesnego mistrza Maxa Hollowaya. Była to jak dotąd ostatnia walka tego zawodnika.

Chan Sung Jung w UFC walczy już od 2011 roku. Trzy kolejne zwycięstwa (w tym nad Dustinem Poirierem) doprowadziły go do walki mistrzowskiej. Na UFC 163 “Korean Zombie” musiał jednak uznać wyższość Jose Aldo, który pokonał go przez techniczny nokaut w 4. rundzie. Później karierę zawodnika zastopowała obowiązkowa służba wojskowa w koreańskiej armii, która trwa niemal dwa lata. Jung powrócił do klatki w lutym 2017 roku i pokonał Denisa Bermudeza. Potem przyszła pechowa porażka z Yairem Rodriguezem, gdy prowadząc na kartach punktowych dał się znokautować na sekundę przed końcem pojedynkiem. Później jednak “Korean Zombie” pokonał Renato Moicano i Frankiego Edgara. Koreańczyk dał się poznać jako zawodnik bardzo efektowny. W ośmiu pojedynkach dla UFC otrzymał bowiem aż osiem bonusów (we wszystkich pojedynkach oprócz walki o pas z Aldo, za pojedynek z Poirierem Koreańczyk został zaś podwójnie nagrodzony – przyp. red.).

Obecnie Ortega zajmuje w rankingu kategorii piórkowej drugie miejsce zaś Jung jest sklasyfikowany na czwartym miejscu. Zwycięzca nadchodzącego pojedynku będzie więc obok Zabita Magomedsharipova jednym z głównych kandydatów do walki o pas mistrzowski.

Brian Ortega uderzył tłumacza “Korean Zombie”. To gwiazda K-Popu i koreański raper.

Michał Kita obraził Bedorfa i Grabowskiego po KSW 54, Bedorf odpowiedział!

Zawodnik wagi ciężkiej Michał Kita po swojej wygranej na gali KSW 54 obraził Karola Bedorfa i Damiana Grabowskiego. “Masakra” dąży do rewanżowych starć z oboma zawodnikami. W przeszłości przegrywał zarówno z Bedorfem, jak i z Grabowskim.