MMA PLKSWMaciej Kawulski o walce Mameda z Soldicem: Nie wiem czy Mamed jest następny, bo Roberto dopiero…

Maciej Kawulski o walce Mameda z Soldicem: Nie wiem czy Mamed jest następny, bo Roberto dopiero…

Foto: Facebook/ Maciej Kawulski

Współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski wypowiedział się o potencjalnej walce Mameda Khalidova z Roberto Soldicem. Pomysł na to starcie powstał naturalnie po wygranej Chorwata nad Michałem Materlą na minionej gali KSW 56.

Po zwycięstwie nad legendarnym “Cipkiem”, Roberto Soldic wykazał chęć konfrontacji z inną legendą KSW – Mamedem Khalidovem. Czy do tego starcia w ogóle dojdzie?

Maciej Kawulski o walce Mameda z Soldicem: Nie wiem czy Mamed jest następny, bo Roberto dopiero…

Na pytanie o potencjalną walkę między mistrzem wagi średniej KSW Mamedem Khalidovem a Roberto Soldicem odpowiedział jeden z właścicieli organizacji, Maciej Kawulski.

W rozmowie z Arturem Mazurem z grupy wp.pl stonował on nieco nastroje, przyznając jednocześnie, że trzeba będzie dążyć do tego starcia:

“Nie wiem czy Mamed jest następny, bo Roberto dopiero zawitał do tej kategorii wagowej. Mamed był hegemonem w kategorii średniej przez jakieś 10 lat. Na pewno jest to wielki pojedynek, do którego naturalnym byłoby dążyć, zwłaszcza, że Mamed wrócił do tej kategorii i zdobył pas. W teaserze do walki Materla vs Soldic powiedziałem, że to być może ostatni pojedynek, na który czekałem od lat, a o pojedynku Khalidova z Soldicem, co prawda nie mogę tak powiedzieć, bo on dopiero się urodził, ale wiąże się z nim jeszcze większa emocja niż z tym, który odbył się na KSW 56.”

Cała rozmowa Artura Mazura z Maciejem Kawulskim do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Michał Kita łypie do Grabowskiego i Bedorfa: Wielcy fajterzy wagi ciężkiej, którzy chcą dostać kwiatuszki

Czołowy zawodnik wagi ciężkiej KSW, Michał Kita łypie do Damiana Grabowskiego i Karola Bedorfa. “Masakra” to najbliższy pretendent do tytułu mistrzowskiego królewskiej dywizji wagowej, który wypowiedział się na temat dwóch innych wielkich zawodników wagi ciężkiej w Polsce.

BKFC przebiło KSW! Nokaut w 3 sekundy na gali w Miami

BKFC przebiło KSW! Chodzi oczywiście o najszybszy nokaut ostatniego weekendu. Na gali KSW 56 oglądaliśmy wygraną w 12 sekund, natomiast na BKFC 14 na znokautowanie rywala potrzeba było… 3 sekund!

Nietypowa kontrola antydopingowa USADY: Badali przed lub po, ale nigdy w trakcie

Nietypowa kontrola antydopingowa USADY. Zawodnik UFC Yancy Medeiros opowiedział o niezapowiedzianej wizycie kontrolerów z Amerykańskiej Agencji Antydopingowej, która przerwała mu interesujący wieczór.