MMA PLNajnowszeKSWMaciej Kawulski o Gamrocie: KSW go stworzyło z dzieciaka, który bił się na dyskotekach

Maciej Kawulski o Gamrocie: KSW go stworzyło z dzieciaka, który bił się na dyskotekach

Współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski przedstawił swoją opinię o Mateuszu Gamrocie. Jeden z szefów polskiego giganta był gościem ostatniego programu Oktagon Live na Kanale Sportowym, gdzie wypowiedział się na temat podwójnego mistrza KSW.

Maciej Kawulski o Gamrocie: KSW go stworzyło z dzieciaka, który bił się na dyskotekach

Kawulski zaznaczył, że to KSW wykreowało Mateusza Gamrota i to dzięki polskiej organizacji jest on aktualnie tak rozpoznawalny. Zaznaczył też, że bardzo szanuje go jako zawodnika i człowieka.

Maciej Kawulski o Gamrocie

Żeby złapać odpowiedni kontekst wypowiedzi Macieja Kawulskiego musimy wrócić do ostatniego programu Oktagon Live. Tam gościem był własnie Gamrot, a rozmowa – między innymi – dotyczyła jego potencjalnych przenosin do UFC.

Z taką narracją nie zgodził się Maciej Kawulski, który tak przedstawił sytuację Mateusza Gamrota w KSW:

“Dotarło do mnie takie overview z waszego ostatniego spotkania z Mateuszem Gamrotem, które w moim odczuciu jest krzywdzące. Przedstawiliście to tak, jakby Mateusz był na jakimś wygnaniu w KSW i jak odzyska wolność, to pójdzie tam gdzie marzył.

Nie! KSW go stworzyło z dzieciaka, który bił się na dyskotekach, dało mu szansę i dziś zrobiło rozpoznawalnego. Stał się tym, kim jest teraz. Zdobył doświadczenie, skille i wszystkie szlify, które pozwolą mu dalej wygrywać dzięki KSW. Tak wygląda ta sytuacja.

Pomijając problemy kontraktowe, jakie mieliśmy. Co też w przypadku ludzi, którzy większość czasu spędzają na macie wiąże się zwyczajnie ze złymi doradcami, to wiedzcie, że ja Mateusza Gamrota szanuję, nie tylko jako zawodnika, ale i jako człowieka. Uważam go za topowego zawodnika w swojej wadze. “

Co dalej z Gamerem w KSW?

Współwłaściciel polskiej organizacji odniósł się także do pogłosek o kolejnym rywali Gamrota w KSW. Kawulski skomentował informacje, jakoby rywalem “Gamera” miałby być ktoś z dwójki: Mairbek Taisumov – Shamil Musaev:

“W związku z tym, że chcąc zestawić pojedynek, będący odzwierciedleniem jego ambicji sportowych, a również będzie ciekawy dla ludzi, to szukaliśmy wszędzie topowych zawodników. I nazwiska Mairebeka Taisumova i Shamila Musaeva były na liście.”

Cały odcinek Oktagon Live do obejrzenia poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis