MMA PLACAKSW zgłosiło się do rywalizacji o pozyskanie zwolnionego z UFC talentu z Rosji!

KSW zgłosiło się do rywalizacji o pozyskanie zwolnionego z UFC talentu z Rosji!

W poprzednim tygodniu media obiegła informacja o fali zwolnień w największej organizacji MMA na świecie. Z UFC pożegnało się wówczas trzynastu zawodników, w tym utalentowany zawodnik z Rosji Mairbek Taisumov (27-6), którego usługami zaczęła interesować się Federacja KSW.

KSW zgłosiło się do rywalizacji o pozyskanie zwolnionego z UFC talentu z Rosji!

Sufyan Cultrera czyli menadżer Taisumova w rozmowie z portalem bloodyelbow.com przyznał, że jego Klient może teraz przebierać w ofertach, bowiem zgłosiło się do niego z propozycją współpracy wiele dużych organizacji jak: KSW, PFL czy ACA.

Sam Taisumov ukierunkowany jest jednak na powrót do UFC, ale żeby ten powrót miał miejsce, to najpierw musi rozwiązać swoje problemy związane z niemożliwością uzyskania wizy do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych, które hamowały jego rozwój w największej organizacji MMA na świecie.

Tausimov wygrał bowiem 7 z 9 walk w oktagonie UFC. Jego wyższość swego czasu musiał uznać Polak – Marcin Bandel, którego Rosjanin znokautował w minutę na gali UFC w Sztokholmie. W pewnym momencie 31-latek miał serię sześciu zwycięstw z rzędu. Przerwała ją porażka z Diego Ferreirą na UFC 242: Khabib vs. Poirier w Abu Dhabi, która okazała się ostatnią w jego karierze w UFC.

Problemem Taisumova był wspomniany wyżej brak możliwości uzyskania wizy i walki na terenie USA. Wszystkie swoje pojedynki stoczył bowiem poza Stanami Zjednoczonymi, głównie na terenie Europy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis