MMA PLKSWMateusz Gamrot o szczegółach kontraktu z KSW. Kiedy będzie mógł odejść do UFC?

Mateusz Gamrot o szczegółach kontraktu z KSW. Kiedy będzie mógł odejść do UFC?

Pierwszy w historii podwójny mistrz Federacji KSW Mateusz Gamrot (15-0, 1 N/C) był gościem ostatniego programu Oktagon Live na Kanale Sportowym, gdzie opowiedział o kulisach negocjacji kontraktowych z KSW.

Foto: KSW

Przypominamy, że w pewnym momencie “Gamer” i KSW wdarli się w prawne przepychanki dotyczące kontraktu zawodnika z Poznania z polskim gigantem. Gamrot chciał odejść do innej organizacji, a KSW twierdziło, że obowiązuje go jeszcze kontrakt z nimi.

Teraz okazuje się, że “Gamera” zobaczymy ponownie w klatce KSW. Mistrz wagi lekkiej i piórkowej KSW miał wystąpić już 21 marca na KSW 53 i mierzyć się z mocno bijącym Brazylijczykiem Edimilsonem Souzą (18-5). Impreza ta jednak z powodu pandemii koronawirusa została odwołana.

Natomiast w rozmowie z Mateuszem Borkiem i Maciejem Turskim w programie Oktagon Live, Gamrot zdradził jak wygląda jego aktualna sytuacja kontraktowa z KSW i kiedy ewentualnie będzie mógł odejść do UFC:

“W pewnym momencie doszliśmy do konsensusu, Po co się kłócić, jak można dojść do porozumienia? Najpierw miała być jedna walka – z Salahidnem Parnassem, ale wyszło to, że Francuz nie zgodził się na tę walkę. Tutaj wyszła niespodzianka, mały psikus i stąd wyszły dwie walki w kontrakcie, a nie jedna.

Nie ma sensu przeczekiwać, szarpać, kłócić się, jak można dalej walczyć i się rozwijać.”

Gamrot zdradził, że aktualnie obowiązujący go kontrakt z KSW jest umową na określony czas, ale jednocześnie twierdzi, że jak najszybciej chce stoczyć dwie walki w klatce polskiego organizatora i ruszyć w świat:

“Fajnie, że jest to kontrakt czasowy, który w pewnym momencie się kończy. Fajnie, że doszliśmy do porozumienia, bo spędziliśmy razem dużo czasu. Walczyłem osiem lat, nigdy nie przegrałem, raz przegrałem tylko rundę.

[…]

Miała być walka w marcu, potem druga miała być w maju. Chcieliśmy jak najszybciej zrobić te walki z kontraktu i ruszyć dalej.

Wydaje mis ię, że w tym roku zostanie to zamknięte. W końcu to się skończy, ta cała pandemia, a my wrócimy do walk. Maciej Kawulski zapowiadał już jakieś działania w sprawie gal, więc ja jestem tym, który jak najszybciej ustawia się w kolejce.”

Cały odcinek Oktagon Live do sprawdzenia poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis