MMA PLNajnowszeONE ChampionshipLegendarny Shinya Aoki poznał szczegóły swojej ostatniej walki w karierze. Rywal jest “Super”

Legendarny Shinya Aoki poznał szczegóły swojej ostatniej walki w karierze. Rywal jest “Super”

To prawdziwa ikona sportów walki na świecie. Legendarny Shinya Aoki poznał szczegóły swojej ostatniej walki w karierze. Tak przynajmniej jest ona zapowiadana.

Shinya Aoki poznał szczegóły swojej ostatniej walki w karierze

40-latek swoją finałową walkę w karierze stoczy pod banderą organizacji ONE Championship. W przeszłości natomiast walczył dla największych lig na świecie, jak Pride czy UFC.

O kolejnej walce Japończyka, organizacja One Championship poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Legendarny Shinya Aoki poznał szczegóły swojej ostatniej walki w karierze

Jak poinformowano już oficjalnie, Shinya Aoki wystąpi na gali ONE Championship 165 w Tokio już 28 stycznia 2024 roku. Jego przeciwnikiem będzie “Super” Sage Northcutt.

27-letni Amerykanin był już kiedyś zestawiany z Aokim. Byo to w kwietniu 2021 roku, ale wówczas Northcutt zachorował na COVID-19, a powikłania, z jakimi zmagał się po przebyciu choroby wstrzymały na długo jego sportową karierę.

Tę wznowił dopiero w maju tego roku, kiedy to w 39 sekund zdemolował Ahmeda Mujtabę. Aktualny rekord Sage’a Northcutta wynosi 12-3, a w samym oktaognie UFC notował rekord 6-2.

Aoki to żywa legenda japońskich sportów walki. W przeszłości był mistrzem wagi lekkiej ONE, DREAM czy Shooto Japan. Japończyk wygrał 47 walk, z czego aż 30 odniósł przez poddania swoich przeciwników.

A Wy na kogo stawiacie w walce Aoki vs Northcutt?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis