MMA PLNajnowszeRanking PLWielka aktualizacja polskiego rankingu MMA według MMA.PL! Wiele nowych twarzy

Nikt nie pytał, ale każdy potrzebował. Wielki powrót – a zarazem wielka aktualizacja – rankingu polskiego MMA według redakcji MMA.PL.

Ranking PL MMA

Zmian jest sporo, więc bez zbędnego przedłużania, jedziemy z tym!

WAGA CIĘŻKA

Zaczynamy od dywizji królewskiej. Na 1. miejscu na stałe zakotwiczył się Marcin Tybura. Reprezentant poznańskiego Ankosu MMA stoczył w tym roku dwie walki pod sztandarem UFC – raz wygrał i raz przegrał. Szymon Bajor wcześniejszymi występami zapewnił sobie 2. miejsce, jednak wkrótce ten stan rzeczy może ulec zmianie. To za sprawą Adama Pałasza – aktualnie 3. lokata – który w styczniu spróbuje wywalczyć sobie status pretendenta w wadze ciężkiej organizacji Oktagon MMA.

WAGA PÓŁCIĘŻKA

W wadze półciężkiej na 3. miejsce wystrzelił Rafał Haratyk, zaliczając udany debiut w KSW. Świetną formę prezentuje ostatnio Marcin Wójcik. Gigant z Piły ma serię pięciu zwycięstw przed czasem, dlatego umieszczamy go na 4. miejscu.

WAGA ŚREDNIA

Przechodząc do średnich, na szczególnie wyróżnienie zasługuje Paweł Pawlak, czyli aktualny mistrz KSW w tejże kategorii. Plastinho nie przegrał od czterech lat, co zapewniło mu zaszczytną 2. pozycję w naszym rankingu. Warto także odnotować postać Piotra Kuberskiego i Roberta Bryczka. Ten pierwszy uplasował się na 4. miejscu, zanim znalazł się wyżej wspomniany Bryczek.

WAGA PÓŁŚREDNIA

W półśredniej sporo nowych nazwisk. Adrian Bartosiński do rankingu wszedł drzwiami, na dzień dobry zgarniając 1. miejsce. Do góry cały czas idą notowania Cezarego Oleksiejczuka, naszym zdaniem młodzian zasłużył aktualnie na 3. miejsce. Mocny start zaliczył też Artur Szczepaniak, plasując się na 5. pozycji.

WAGA LEKKA

Ze względu na długą nieaktywność z rankingu wypada Marian Ziółkowski. Co w praktyce oznacza, że 3. miejsce przejmuje Jakub Kaszuba. Łukasz Charzewski zapracował sobie na 4. lokatę. Radzę pochylić się nad Damianem Rzepeckim – 10. miejsce – ponieważ w przyszłości może sporo namieszać.

WAGA PIÓRKOWA

Nowym królem w dywizji do 66 kilogramów został Kacper Formela, zrzucając z tronu Daniela Rutkowskiego, który przegrał ostatnio z Patrykiem Kaczmarczykiem, tym samym 25-latek odebrał mu 3. pozycję. W międzyczasie Robert Ruchała wbił się na 2. miejsce.

WAGA KOGUCIA

Jakub Wikłacz udanie zakończył tetralogię z Sebastianem Przybyszem, broniąc tytułu mistrzowskiego oraz 1. miejsca w naszym rankingu. Kamil Szkaradek wita się z naszą klasyfikacją na 3. pozycji.