MMA PLKSWKSW zorganizuje drugą galę w Chorwacji! Znamy datę!

KSW zorganizuje drugą galę w Chorwacji! Znamy datę!

KSW zorganizuje drugą galę w Chorwacji! Współwłaściciel federacji – Martin Lewandowski zdradził, że druga gala Konfrontacji Sztuk Walki na Bałkanach odbędzie się 4 września w Amfiteatrze w Puli.

Pierwsza gala na chorwackiej ziemi, odbyła się w listopadzie 2019 roku. Miejscem wydarzenia była Arena Zagrzeb, która pomieściła około 12 tysięcy kibiców. W walce wieczoru tamtego wydarzenia, mogliśmy zobaczyć pojedynek Mariusza Pudzianowskiego, który stanął w szranki z jednym z najpopularniejszych zawodników w polskiej federacji – Erko Junem. Polak wygrał to starcie przez TKO w 2 rundzie. Ponadto na gali wystąpili Borys Mańkowski czy Roman Szymański. Na KSW 51 po raz pierwszy w historii odbyła się walka o pas kategorii koguciej. W pojedynku na szczycie dywizji do -61kg Antun Račić pokonał Damiana Stasiaka przez jednogłośną decyzję sędziów i tym samym jako pierwszy zdobył pas mistrza wagi koguciej.

“Chcemy wypromować markę KSW w Chorwacji”

Miejscem, gdzie KSW chce zorganizować swoją drugą galę na ziemi chorwackiej jest Amfiteatr w Puli. Jeden z właścicieli federacji KSW – Martin Lewandowski, w wywiadzie dla total-croatia-news.com potwierdził zainteresowanie Amfiteatrem.

Byłem tutaj już kiedyś, około 20 lat temu. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Pulę to moim marzeniem było zorganizowanie w tym miejscu gali. Potem jednak o tym pomyśle – zapomniałem. Moim dwaj współpracownicy wpadli na ten pomysł, żeby zrobić tutaj wydarzenie – powiedział Lewandowski

Chcemy promować KSW tutaj w Chorwacji. Robić wydarzenie każdego roku. To miejsce wyjątkowe. W przeszłości walczyli tutaj gladiatorzy, dlatego uważam że jest to idealne miejsce do walk – dodał współwłaściciel KSW.

KSW Chorwacja

O współpracy z Konfrontacją Sztuk Walki opowiedział trochę Zelg Galešić.

Kiedyś prezentowałem im arenę. Jest to miejsce wyjątkowe, jedyna prawdziwa arena sztuk walki. Szkoda byłoby tracić taką okazję, żeby zorganizować tutaj galę, zwłaszcza jeśli chodzi o KSW. Rozmowy ciągną się już od dwóch lat, a głównym czynnikiem, który teraz może przyspieszyć rozmowy jest większa liczba gal na otwartej przestrzeni. W taki sposób Pula Arena stała się największą atrakcją. Będzie to wielkie wydarzenie, wszyscy będą o tym mówić.

Największymi bałkańskimi gwiazdami w organizacji KSW są Roberto Soldić, Aleksandar Ilić, Ivan Erslan czy Erko Jun. W przeszłości dla największej federacji w Polsce walczyli również Vaso Bakočević czy Ante Delija, którzy również znacząco zasililiby ewentualną rozpiskę KSW w Chorwacji.

Zobacz także:

Artur “Kornik” Sowiński zawodnikiem EFM SHOW!

Artur “Kornik” Sowiński podpisał kontrakt z organizacją EFM SHOW! Były mistrz KSW w wadze piórkowej wystąpi na wrześniowej gali EFM w Bułgarii.

Jakub Kamieniarz vs. Adam Niedźwiedź na KSW 61

Pojedynek Jakuba Kamieniarza (9-7, 1 KO, 6 Sub) z Adamem Niedźwiedziem (7-4, 1 KO, 6 Sub) otworzy kartę walk gali KSW 61, która odbędzie się już 5 czerwca w ERGO ARENIE. Poznaniak i katowiczanin zmierzą się w hali znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu w limicie kategorii półśredniej.