MMA PLArchiwumEFM SHOWArtur “Kornik” Sowiński zawodnikiem EFM SHOW!

Artur “Kornik” Sowiński zawodnikiem EFM SHOW!

Artur “Kornik” Sowiński podpisał kontrakt z organizacją EFM SHOW! Były mistrz KSW w wadze piórkowej wystąpi na wrześniowej gali EFM w Bułgarii.

Kornik w EFM SHOW

Artur Sowiński (21-12, 2 NC) to jedna z największych ikon polskiego MMA. Swoją pierwszą walkę w mieszanych sztukach walki stoczył 2007 roku. 34-latek jest weteranem organizacji KSW dla której stoczył do tej pory 20 walk. “Kornik” był mistrzem kategorii piórkowej KSW w latach 2015-2016. Pas zdobył na gali KSW 33, gdzie pokonał Klebera Koike Erbsta, jednak stracił go w grudniu 2016, kiedy na KSW 37 przegrał z Marcinem Wrzoskiem. Sowiński walczył w przeszłości m.in. na galach Celtic Gladiators, gdzie miał okazję zmierzyć się z Conorem McGregorem! Reprezentant Silesian Cage Club przegrał jednak z Notriousem w drugiej rundzie przez TKO. Poza Irlandczykiem – “Kornik” walczył w przeszłości z takimi zawodnikami jak Anzor Azhiev, Salahdine Parnasse czy Artem Lobov. Swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2020, kiedy na gali KSW 57 przegrał z Borysem Mańkowskim przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Artur “Kornik” Sowiński zawodnikiem EFM SHOW!

Artur “Kornik” Sowiński podpisał kontrakt z organizacją EFM SHOW! Zawodnik został zaprezentowany podczas dzisiejszej konferencji prasowej! Sowiński zawalczy na gali EFM SHOW 2, która odbędzie się 11 września w stolicy Bułgarii – Sofii. Nie wiadomo jednak na ten moment, z kim zmierzy się “Kornik” podczas wrześniowego wydarzenia.

Kornik w EFM SHOW

Na gali EFM SHOW 2, zobaczymy również takie postacie jak Michał Materla, Norman Parke czy Radosław Paczuski.

Jakub Kamieniarz vs. Adam Niedźwiedź na KSW 61

Pojedynek Jakuba Kamieniarza (9-7, 1 KO, 6 Sub) z Adamem Niedźwiedziem (7-4, 1 KO, 6 Sub) otworzy kartę walk gali KSW 61, która odbędzie się już 5 czerwca w ERGO ARENIE. Poznaniak i katowiczanin zmierzą się w hali znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu w limicie kategorii półśredniej.

Zobacz także:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis