MMA PLArchiwumKawulskiKSW poza Viaplay? Maciej Kawulski zabrał głos! Do kogo trafią prawa do transmisji gal polskiego giganta?

KSW poza Viaplay? Maciej Kawulski zabrał głos! Do kogo trafią prawa do transmisji gal polskiego giganta?

Czy to już oficjalne potwierdzenie, że od przyszłego roku gale Federacji KSW transmitowane będą poza Viaplay? Wygląda na to, że tak. Swoje zdanie na temat przyszłości KSW wypowiedział wczoraj jeden z właścicieli polskiego giganta – Maciej Kawulski.

KSW poza Viaplay

“Kawul” był gościem Waldemara Kasty w programie tworzonym przez konferansjera i rapera w Kanale Sportowym. Rozmowa między Kastą a Kawulskim obejmowała wiele przeszłych, bieżących i przyszłych tematów związanych z mieszanymi sztukami walki oraz samą Federacją KSW.

Jednym z nich była przyszłość gal KSW na platformie Viaplay.

KSW poza Viaplay?

Polski gigant zrobił krok milowy w swoim rozwoju, właśnie dzięki podjęciu współpracy z platformą streamingową Viaplay. Odkąd ta współpraca się wywiązała, KSW umilało czas fanom MMA w Polsce aż dwunastoma galami w roku.

Jednak czy model gali KSW co miesiąc się utrzyma? Tego nie wiadomo, ale wiadomo za to, że wraz ze zniknięciem z polskiego rynku platformy Viaplay, umowa z Federacją KSW dobiegnie końca.

Maciej Kawulski nie ukrywał, że trwają rozmowy z potencjalnymi nowymi dostawcami transmisji z gal KSW, ale na efekty będzie trzeba poczekać do końca doku 2023:

“Dla państwa niewiele się zmieni, będziemy dbali o cenę, aby odpowiadała takiej jaką byśmy dali. Poza tym, że trzeba będzie nadstawić ucha w odpowiednim czasie, pewnie na początku roku, aby dowiedzieć się, gdzie będziemy transmitowani.” – powiedział współwłaściciel Federacji KSW cytowany przez dziennikarza Macieja Turskiego.

A Wy jak myślicie – gdzie od 2024 roku będziemy oglądać gale Federacji KSW? Wiele głosów sugeruje, że może to być platforma streamingowa już mocno zakorzeniona na polskim rynku i transmitująca na co dzień rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy. Czy jednak będzie to właśnie to medium? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis