MMA PLNajnowszeBellatorJohnny Eblen obronił pas Bellatora, ale przypłacił to potwornym rozcięciem. Drastyczne zdjęcia!

Johnny Eblen obronił pas Bellatora, ale przypłacił to potwornym rozcięciem. Drastyczne zdjęcia!

W walce wieczoru gali Bellator 299 w Dublinie Johnny Eblen (14-0) obronił pas wagi średniej kończąc przed czasem Fabiana Edwardsa (12-3). Mistrz po walce będzie miał jednak przez pewien czas niezbyt miłą pamiątkę.

Johnny Eblen rozcięcie

Na początku trzeciej rundy Amerykanin trafił rywala prawą ręką i ruszył do parteru z intensywnym ground&pound. Wkrótce do akcji musiał wkroczyć sędzia i przerwał walkę.

Czempion wygrał wcześniej dwie pierwsze rundy. Pod koniec drugiej atakował pretendenta pod siatką. Edwards trafił go perfekcyjnym łokciem, który spowodował potężne rozcięcie.

Na szczęście dla mistrza lekarz i sędzia dopuścił go do dalszej rywalizacji, co ten w idealny sposób wykorzystał. Po kilkunastu sekundach trzeciej rundy było już po walce. “Pressure” wygrał już swoją dziesiątą walkę w Bellatorze i po raz drugi obronił tytuł dywizji do 185 funtów.

Johnny Eblen to zawodnik American Top Team. Obecny w stolicy Irlandii jego klubowy kolega Dustin Poirier zamieścił w sieci dość drastyczne zdjęcie z nieco żartobliwym podpisem:

“Mistrz mówi, że to tylko draśnięcie”

https://twitter.com/DustinPoirier/status/1705725620741652761

Organizacja Bellator MMA zamieściła również nagranie z gabinetu zabiegowego po walce. Trzeba przyznać, że rozcięcie jest naprawdę rozległe.

Podczas gali Bellator 299 wystąpiło dwóch Polaków. Obaj przegrali przed czasem z niepokonanymi rywalami po poddaniu trójkątem rękoma. Piotra Niedzielskiego pokonał Khasan Magomedsharipov, czyli brat byłego czołowego zawodnika UFC. Z kolei Przemysław Górny musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy, Ciarana Clarke’a.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis