MMA PLKSWKSW 80: Eskiev vs. Ruchała – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

KSW 80: Eskiev vs. Ruchała – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Najbliższa gala Federacji KSW odbędzie się wyjątkowo w piątek. W Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie czeka nas gala KSW 80.

KSW 80 rozpiska
Foto: KSW

Najważniejszy pojedynek tego wydarzenia będzie starciem o tymczasowy pas wagi piórkowej. Drugi w rankingu dywizji Lom-Ali Eskiev (20-6, 1 N/C) po dwóch wygranych musiał uznać wyższość Daniela Rutkowskiego, choć ich pojedynek był niezwykle wyrównany i zakończył się niejednogłośną decyzją. Wobec kontuzji Dawida Śmiełowskiego niemiecki zawodnik czeczeńskiego pochodzenia dostał jednak mistrzowską szansę. Jego rywalem będzie niepokonany Robert Ruchała (8-0). Polak w KSW wygrał już pięć walk a jego najcenniejsze “skalpy” to Patryk Kaczmarczyk i Damian Stasiak.

Interesująco zapowiada się też co-main event, w którym Tom Breese (15-4) podejmie Bartosza Leśko (12-2-2). Polski zawodnik ma za sobą udane występy w ACA a kilka miesięcy temu udanie zadebiutował też w KSW zadając Damianowi Piwowarczykowi pierwszą porażkę w karierze.

Wspomniany Piwowarczyk w kolejnej walce został znokautowany przez Bogdana Gnidko w zaledwie 5 sekund. Teraz jednak spróbuje się odkuć mierząc się z Bartkiem Gładkowiczem (8-3).

Ciekawe może być również inne polskie starcie tj. Kacpra Koziorzębskiego (8-5) z Borysem Borkowskim (4-2).

Ponadto w rozpisce gali znaleźli się m.in. Michał Michalski (9-5) czy niepokonani dotąd zawodnicy jak Oumar Sy (7-0), Emilia Czerwińska (2-0) czy Wojciech Kazieczko (3-0).

Transmisja gali KSW tradycyjnie na platformie Viaplay. Gale KSW dostępne są w najwyższym pakiecie (Viaplay Total), którego koszt wynosi 55 zł. W jego ramach mamy również dostęp m.in. do angielskiej Premier League czy wyścigów Formuły 1. Jeśli zdecydujemy się na subskrypcję roczną wtedy jej miesięczny koszt wyniesie 44 zł.

KSW 80: Eskiev vs. Ruchała

Data: 17 marca 2023 roku
Transmisja: start o 19:00 (piątek)

65,8 kg: Lom-Ali Eskiev (20-6 1 N/C) vs. Robert Ruchała (8-0) – o tymczasowy pas wagi piórkowej
83,9 kg: Tom Breese (15-4) vs. Bartosz Leśko (12-2-2)
93 kg: Henrique Da Silva (19-8) vs. Oumar Sy (7-0)
77,1 kg: Michał Michalski (9-5) vs. Giorgi Kvelidze (10-4)
56,7 kg: Emilia Czerwińska (2-0) vs. Yasmin Guimarães (4-1)
65,8 kg: Wojciech Kazieczko (3-0) vs. Danu Tarchila (5-1)
93 kg: Damian Piwowarczyk (5-2) vs. Bartek Gładkowicz (8-3)
77,1 kg: Kacper Koziorzębski (8-5) vs. Borys Borkowski (4-2)
61,2 kg: Kamil Szkaradek (3-0) vs. Patryk Chrobak (3-2)
83,9 kg: Mateusz Janur (6-5) vs. Andi Vrtačić (3-1)

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis