MMA PLKSWKSW 59: Michał Pietrzak wygrał niejednogłośną decyzją z Krystianem Kaszubowskim. Teraz walka o pas?

KSW 59: Michał Pietrzak wygrał niejednogłośną decyzją z Krystianem Kaszubowskim. Teraz walka o pas?

Foto: Sebastian Rudnicki, KSW

Michał Pietrzak (10-4) pokonał Krystiana Kaszubowskiego (9-2) niejednogłośną decyzją sędziowską w pojedynku na gali KSW 59.

Zawodnicy zaczęli spokojnie, z dużym wzajemnym szacunkiem. Pietrzak wyprowadzał pojedyncze niskie kopnięcia. Dobrze trafił też lewą ręką. Kaszubowski co prawda szedł do przodu, ale nie wyprowadzał ciosów. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia kilka razy spróbował później obszernych ciosów, gdy zbliżył się do przeciwnika. Kaszubowski podejmował pojedyncze akcje W samej końcówce próbował też siłować się z rywalem, ale do obalenia nie doszło.

Również w drugiej rundzie Kaszubowski wywierał presję. Widzieliśmy kilka mocnych ciosów z obu stron, choć te najmocniejsze nie dochodziły do celu. Wysokie kopnięcie Pietrzaka, potem lewy sierpowy Kaszubowskiego. Mimo wszystko zawodnicy nie narzucali jakiegoś szaleńczego tempa. Pietrzak na niespełna dwie minuty przed końcem rundy zepchnął rywala na siatkę. Po kilkudziesięciu sekundach zawodnicy wrócili jednak na środek klatki. “Zgniatacz” podniósł tempo w samej końcówce rundy. Zaatakował ciosami i kopnięciami. Dobrze uniknął też kontry rywala nurkując pod ciosem.

W trzeciej rundzie oglądaliśmy też mocne wymiany. Pietrzak podniósł tempo. Ruszył do przodu z ciosami. Po chwili reprezentant Czerwonego Smoka zdoła też obalić. “Kris” próbował zaatakować nogę, ale bez powodzenia. Wciąż to Pietrzak miał pozycję z góry. W półgardzie obijał korpus przeciwnika, trafiał też w głowę. “Zgniatacz” zaznaczał swoją przewagę i w dominującej pozycji dotrwał do gongu kończącego pojedynek.

Sędziowie tym razem nie byli jednomyślni. Pierwszy z nich punktował 29-28 dla Kaszubowskiego. Dwaj pozostali jednak 29-28 dla Pietrzaka. I to właśnie “Zgniatacz” został zwycięzcą pojedynku.

Obaj zawodnicy w przeszłości mierzyli się z Roberto Soldiciem i musieli uznać wyższość Chorwata. Zdaniem wielu dzisiejsze starcie mogło być uznawane za eliminator do walki o pas w kategorii półśredniej. Czy Pietrzak otrzyma mistrzowską szansę? O tym przekonamy się pewnie niedługo.

Zobacz także:

Jest nowy rywal “Pudziana” na KSW 59. To olbrzym! Mistrz judo i sambo!

Federacja KSW w ostatniej chwili znalazła nowego rywala dla Mariusza Pudzianowskiego (13-7) w walce wieczoru gali KSW 59.

Punchdown 3: wyniki na żywo. Czy Bonus BGC zaprezentuje słynnego luja ogłuszacza?

Zapraszamy do wspólnego oglądania gali Punchdown 3. To już trzecia kolejna edycja pojedynków na tzw. “liście”, czyli uderzenia z otwartej dłoni. Zobaczymy niezwykle ciekawy turniej oraz superfighty.