MMA PLKSWKołecki nie wierzy w powód odwołania walki przez “Jurasa”. “Dla mnie to zbyt duży zbieg okoliczności”

Kołecki nie wierzy w powód odwołania walki przez “Jurasa”. “Dla mnie to zbyt duży zbieg okoliczności”

Foto: facebook.com/Szymon Kołecki
Foto: facebook.com/Szymon Kołecki

Szymon Kołecki (8-1) był w środę gościem magazynu Oktagon Live. Prowadzący poruszyli z zawodnikiem kwestie dotyczące jego walki z Łukaszem “Jurasem” Jurkowskim (17-11).

Pojedynek Kołecki – Jurkowski jest długo wyczekiwany przez fanów polskiego MMA. Dla “Jurasa” ma być to pożegnalna walka w karierze, natomiast mistrz olimpijski z Pekinu otrzyma okazję pokonania trzeciej gwiazdy KSW.

Panowie byli już ze sobą niejednokrotnie zestawiani. Ostatecznie jednak zawsze coś stawało na przeszkodzie do finalizacji konfrontacji. Więcej opowiedział o tym sam Kołecki.

W styczniu pojawiła się opcja walki w marcu, ale sztab Łukasza powiedział, że to za krótki okres do przygotowania. Wtedy zaproponowano maj, na co się zgodziłem, ale przyszła pandemia.

Ostatnim razem pojedynek obu panów został odwołany przez kontuzję Jurkowskiego. Pierwsze reakcje Kołeckiego w tej sprawie były bardzo ostre, lecz zawodnik wytłumaczył, skąd pojawiła się taka gorycz.

To nie jest złość na Łukasza, nie ma co wyolbrzymiać. Szkoda mi było, że wypadłem z gali, do której przygotowywałem się wiele miesięcy, a która została wyrzucona. Po prostu trenuję teraz do następnego starcia, mającego miejsce później.

Były ciężarowiec nie zamierza jednak zmieniać swojego zdania w kontekście odwołania walki. Zawodnik cały czas utrzymuje, iż słyszał o nieprofesjonalnym podejściu swojego przeciwnika.

Przestrzegano mnie, że Łukasz się nie przygotowuje, a jeśli zacznie trenować, to po takim czasie będzie ryzyko kontuzji. Jeśli ją złapał, to przykro, natomiast nie tylko to miało doprowadzić do przełożenia walki, ale też jego względy służbowe.

39-latek podał także w wątpliwość, jakoby jedynie kontuzja sprawiła, iż “Juras” odstąpił od rywalizacji.

Chodzi o to, że gdyby Łukasz wycofał się wcześniej, a nie w momencie, gdy dostał termin kolejnego sezonu Ninja Warriors, czyli na chwilę przed ogłoszeniem gali, to nie miałbym problemu. To wszystko zbiegło się z terminami u innego pracodawcy, kontuzją i pewnie problemami z przygotowaniem […]. Dla mnie to zbyt duży zbieg okoliczności.

Pełny program z Kołeckim:

Zobacz także:

Łukasz Jurkowski zapowiada walkę w KSW: “Ostatni Raz. Dla siebie. Dla kibiców. Dla tej adrenaliny”

Łukasz Jurkowski zapowiada walkę w KSW, która będzie ostatnią w jego zawodowej karierze. “Juras” najprawdopodobniej zmierzy się ze złotym medalistą olimpijskim Szymonem Kołeckim.

Tyron Woodley o sile ciosu Tysona: Powinni stawiać przed nim największych pedofilów

Tyron Woodley wypowiedział się o sile ciosu Mike’a Tysona. Były mistrz wagi półśredniej UFC odniósł się do zbliżającej się walki Tysona z Royem Jonesem Juniorem.