MMA PLKhabib NurmagomedovKhabib Nurmagomedov ma ostatnie marzenie związane z UFC

Khabib Nurmagomedov ma ostatnie marzenie związane z UFC

Khabib Nurmagomedov zakończył karierę! Rosjanin poinformował o swojej decyzji zaraz po zakończonym pojedynku z Justinem Gaethje. W wywiadzie udzielonym po walce przyznał, że ma jeszcze ostatnią prośbę do UFC.

Khabib i Geathje zmierzyli się w walce wieczoru gali UFC 254. Rosjanin wygrał to starcie w drugiej rundzie przez duszenie trójkątem nogami.

Zaraz po zakończonym pojedynku Rosjanin udzielił bardzo emocjonalnego wywiadu, w którym poinformował o zakończeniu sportowej kariery. W wywiadzie w oktagonie Khabib poprosił UFC o spełnienie jednego życzenia. O co chodziło niepokonanemu mistrzowi kategorii lekkiej?

To była moja ostatnia walka. Jest jeszcze jedna rzecz o którą chciałbym poprosić UFC. We wtorek musicie mnie ustawić na pierwszej pozycji w rankingu P4P. Uważam, że na to zasługuję. Jestem niekwestionowanym mistrzem wagi lekkiej UFC. 13-0 w UFC, 29-0 w mojej całej zawodowej karierze. Uważam, że na to zasługuję.

Powód decyzji Khabiba Nurmagomedova

W rozmowie po wygranym pojedynku Rosjanin przyznał co skłoniło go do decyzji o zakończeniu kariery sportowej. Wpływ na decyzję Khabiba miała niedawna śmierć jego ojca i trenera – Abdulmanapa Nurmagomedova. Mistrz kategorii lekkiej UFC wielokrotnie wspomniał o tym jaki wpływ na jego życie miał ojciec i jak wiele mu zawdzięcza. Nurmagomedov przyznał, że nie jest w stanie walczyć, gdy jego ojca nie ma obok.

To była moja ostatnia walka. To był pierwszy raz kiedy przyjechałem tutaj po tym co stało się z moim ojcem. Kiedy UFC powiedziało mi o walce z Justinem, przez trzy dni rozmawiałem z moją mamą czy powinienem tu przyjeżdzać bez taty. Nie chciała, ale obiecałem wszystkim, że to będzie mój ostatni pojedynek.

Abdulmanap Nurmagomedov odszedł w lipcu tego roku. Przyczyną śmierci były powikłania wywołane zakażeniem koronawiursem.

Zobacz także:

Khabib Nurmagomedov zakończył karierę na UFC 254: To była moja ostatnia walka!

Stało się! Khabib Nurmagomedov zakończył sportową karierę na UFC 254! Najpierw poddał w drugiej rundzie Justina Gaethje, a potem ogłosił światu koniec z występami w mieszanych sztukach walki.

UFC 254: Khabib Nurmagomedov udusił Justina Gaethje trójkątem nogami! [WIDEO]

Khabib Nurmagomedov (29-0) wciąż niepokonany. Dagestańczyk poddał Justina Gaethje (22-3) w drugiej rundzie walki wieczoru gali UFC 254.