MMA PLArchiwumKhabib NurmagomedovNurmagomedov odmówił oferty walk za miliony i zapewnił: Dla mnie pieniądze to nie wszystko!

Nurmagomedov odmówił oferty walk za miliony i zapewnił: Dla mnie pieniądze to nie wszystko!

Khabib Nurmagomedov (29-0) tak jak powiedział, to zrobił. Dagestańczyk jako niekwestionowany mistrz wagi lekkiej zakończył karierę, a dodatkowo zapowiedział, że odchodzi od mieszanych sztuk walki, bowiem chce skupić się na rodzinie. Khabiba tym samym nie widzieliśmy już w narożniku i na wszelakich galach MMA. Teraz ”Dagestański Orzeł” wyjawił, że był kuszony propozycjami za wiele milionów, ale pieniądze nie są dla niego najważniejsze.

Khabib

35-latek w największej organizacji na świecie stoczył trzynaście pojedynków. Khabib tytuł mistrzowski obronił dwa razy. W 2019 roku w trzeciej odsłonie w Abu Dhabi poddał Dustina Poiriera. Ostatnia walka w karierze miała miejsce w październiku 2020 roku, gdy na początku drugiej odsłony (trójkątem nogami) poddał Justina Gaethje.

Tak wyglądało ostatnie skończenie w wykonaniu Khabiba:

Khabib: Decyzja o emeryturze nie była łatwa!

Khabib Nurmagomedov (29-0) w rozmowie z Danielem Cormierem wyznał, że przejście na emeryturę nie było łatwe. Dodatkowo ”Dagestański Orzeł” był kuszony wielkimi ofertami finansowymi.

Nurmagomedov zaznacza, że nie pieniądze to nie wszystko, a on nie żałuje swojej decyzji o zakończeniu kariery.

Kiedy jesteś najlepszym zawodnikiem na świecie, kiedy jesteś silny, popularny, ciężko jest odmawiać różnym ofertom. To bardzo ciężkie, to naprawdę niełatwe. Nie jest łatwo odmówić ofertom na 20, 30, 40 milionów dolarów. Dla mnie jednak pieniądze to nie wszystko. Nie są najważniejsze. Decyzja o emeryturze nie była łatwa, ale podjąłem ją i jest finalna. Zostawiam to już w spokoju. Jestem szczęśliwy i nigdy jej nie żałuję.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis